banner39

Ak Parti, 'Türkoğlu' için sonucu bekleyecek

Ak Parti, Hatay'da oğlu "teşhir" skandandalına karışan milletvekilinin durumuna, soruşturmanın sonuçlanmasından sonra karar verecek

Genel 01.08.2012, 09:33 01.08.2012, 09:38
Ak Parti, 'Türkoğlu' için sonucu bekleyecek

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Dörtyol İlçesi Emniyet Müdürlüğü'nde Komiser Yardımcısı Murat Emer ile Ak Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu arasındaki tartışmanın adliyeye yansıması ve Türkoğlu ile tartışan memurun belirlenebilmesi için bir grup polis ellerinde numalarla sıraya dizilip teşhis yaptırılmıştı. Olayın basına yansımasının ardından Hacı Bayram Türkoğlu'nun AKP'den istifa etme kararını aldığı öne sürülmüştü.

Olayda adı geçen Ak Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu ve oğlu bugün Ak Parti Genel Merkezi'ndeydi.

Konuyla ilgili olarak Ak Parti'den son açıklama, Hüseyin Çelik'ten geldi. Çelik, "Hatay Meselesi toplantımızda ele alındı. Bilindiği gibi Halen yürütülmekte olan adlî ve idarî soruşturmalar vardır. Bu soruşturmaların sonucuna göre milletvekilimizle ilgili disiplin işleminin yapılıp yapılmayacağına karar verilecektir" dedi.

POLİS MÜDÜRÜ: BEN DE RAHATSIZ OLDUM

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu'na, tartıştığı polisleri teşhis ettirmesi sonrasında önce Hatay İl Emniyet Müdür Yardımcılığı'na atanan ancak tepkiler üzerine terfisi askıya alınan Dörtyol İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz suskunluğunu bozdu.

Vatan Gazetesi'ne konuşan Müdür Marangoz, "Ben bu işe yıllarımı verdim, bu noktaya gelebilmek için birçok aşamalardan geçtik. Şu an benim için bir şeyler yapılıyor. Her şeyi görevli müfettişlere anlatacağım. Herkes benim için bir şeyler konuşuyor ancak ben ise şunu söylüyorum. Birinin susması suçlamaları kabullenme anlamına gelmiyor. Şu an sadece susuyorum. Benim susmuş olmamı kabullenme olarak algılamasınlar. İşimi yıllarca profesyonelce yaptım ama bu hadisede bir takım eksiklikler olabilir. Her insan işini yaparken bazı eksiklerle karşılaşabilir. Ancak şunu özellikle söylüyorum. Geçmişime bakıldığında bu zamana kadar hiçbir teşkilat personelini satmadım. Bu olayda da satmadım. Olaya bütünlük içerisinde baktığınızda arkadaşlarımın hakkını koruyabilmek için gayret sarfettim. Görüntülerdeki yüz ifadelerime baktığınızda mutluluk yok suratımda. İstemi Kağan Türkoğlu’nun da önünde eğilmiş değilim. Sadece saygı çerçevesinde işimi yapmaya çalıştım.” diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü