banner39

AK Partili vekiller halkın nabzını tuttu

Diyarbakır'a gelen 45 AK Partili milletvekili vatandaşlarla bir araya geldi. Bir baba, bir oğlunun 3 yıldır dağda bulunduğunu, diğerinin de yakında askere gideceğini belirterek, "Akan kanın durmasını istiyoruz" dedi.

Genel 06.04.2013, 06:19 06.04.2013, 06:19
AK Partili vekiller halkın nabzını tuttu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti, akan kanın durması için başlatılan süreçte, Doğu ve Güneydoğu'nun nabzını tutmak için bölgeye heyet gönderdi. 45 kişiden oluşan milletvekili heyeti bölgede temaslara başladı. Diyarbakır'da gelen vekilleri havaalanında büyük bir kalabalık karşıladı. Üç gün olması planlanan gezi Batman ve Siirt ile son bulacak.

AK Partili 45 milletvekili Diyarbakır, Batman ve Siirt'e düzenleyecekleri 3 günlük ziyarete Diyarbakır'dan başladı. Milletvekilleri Diyarbakır'da 5 ve 7 kişilik gruplar halinde Bismil, Çermik, Ergani, Eğil, Dicle, Hani ve Silvan ilçelerini ziyaret etti.

Heyetin başkanlığını yapan AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, 13 askerin hayatını kaybettiği Silvan'ı seçti.

KÜRTÇE VE TÜRKÇE SOHBET

Aydın ve beraberindeki heyet Silvan'a karayoluyla geçti. Cuma namazını Silvan'da Selahattin Eyyubi Camii'nde kılan Aydın daha sonra esnafı ziyaret etti. Vatandaş ve esnafla Kürtçe konuşan Aydın, çözüm sürecinde vatandaşın görüşlerini dinledi. Aydın'a sürecin biran önce sonuçlanması konusunda dualarını ileten Silvanlılar, sürece sonuna kadar destek verdiklerini hem Türkçe hem de Kürtçe söyledi. Sürecinin takipçisi olduklarını belirten vatandaşlar, hükümetin atmış olduğunu adıma sonuna kadar inandıklarını dile getirdi.

GÜZEL GÜNLER BİZİ BEKLİYOR

Sohbet sırasında Mescit Mahallesi'nin Muhtarı Şaban Paslı, 'Siz elinizi taşın altına koydunuz. Allah sizden razı olsun. İnşallah süreç iyi yönde biter. Anaların gözyaşının dinmesini istiyoruz. Güzel günler bizi bekliyor. Bizler kardeşiz. Artık kan dursun' dedi. Aydın da 'İnşallah bu işin üstesinden geleceğiz' karşılığını verdi.

YETER ARTIK SİLAHLAR SUSSUN

Gittikleri her yerde çözüme destek mesajıyla karşılalaşan AK Parti Grup Başkanvekili Aydın 'Şu anda tarihi bir eşikte olduğumuzu düşünüyorum. Halkımızın büyük desteği, inşallah bu çözümü getirecek' dedi. Silvanlı Ercan Sever de 'Yeter bu kan dursun' ifadelerini kullanırken 56 yaşındaki Yusuf Söylemez, 'Artık silahlar konuşsun istemiyoruz' dedi. Tarihi Malabadi Köprüsü'nde çay ocağında çalışan lise öğrencisi Recep Uysal ise YGS'den 280 puan aldığını belirterek, 'Bu iş barışla bitsin istiyoruz. Benim yaş grubum da aynı görüşte. Herkes taşın altına elini koysun' dedi.

FARKLI ACILAR AYNI ÇAĞRI

AK Parti heyetinin ziyaretleri, oğlunu şehit veren anne babalarla, çocuğu dağda olanların aynı umudun etrafında birleştiğini ortaya koydu. İki oğlunu şehit veren Silvanlı Mevlüde Aytaç (50), çözüm sürecinden yana.

BEN ÇOK AĞLADIM

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?