banner39

Altemur Kılıç öldü

Kılıç Ali’nin gazeteci ve diplomat oğlu 92 yaşındaki Altemur Kılıç tedavi gördüğü hastanede öldü

Genel 21.10.2016, 08:03 21.10.2016, 08:03
Altemur Kılıç öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gazeteci ve diplomat Altemur Kılıç hayatını kaybetti.

Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan ve bir süredir Başkent Üniversitesi Alanya Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi gören 92 yaşındaki Kılıç, akşam saatlerinde öldü.

Alanya'da eşi Güzide Kılıç ile birlikte yaşayan Altemur Kılıç, bir süre önce rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı.

Uzun yıllar çeşitli gazetelerde muhabirlik, yazarlık, yazı işleri müdürlüğü ve genel müdürlük yapan Altemur Kılıç, Washington ve Bonn büyükelçiliklerinin Basın Müşavirliği görevlerinde de bulundu.

Kılıç, 2 kez Basın Yayın Genel Müdürlüğü ile bir defa da TRT'nin kurulması sürecinin başında Turizm ve Tanıtma Bakanlığının radyo ve televizyonlardan sorumlu danışmanlığını yaptı.

Birleşmiş Milletler Sekreteryasının Basın Bölümü'ndeki uzmanlık görevinden sonra da UNICEF'in Avrupa Bürosu Enformasyon Bölümü Müdürlüğü görevinde bulunan Altemur Kılıç, Birleşmiş Milletler (BM) nezdindeki Türkiye Daimi Temsilciliği'nde "Orta Elçi" olarak bulundu.

Kılıç, 1980 yılında emekli olduktan sonra TRT Yönetim Kurulu ve Radyo-TV Yüksek Kurulu üyeliği yaptı.

Ankara'da 1924 yılında dünyaya gelen ve İstiklal Mahkemelerinde hakimlik yapan Kılıç Ali'nin oğlu, futbolcu ve teknik direktör Gündüz Kılıç'ın da kardeşi olan Altemur Kılıç, 2 çocuk babasıydı.

banner53
Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü