banner39

Ankara'da 20 yıldır indirilemeyen vinç

Ankara'da Çankaya ilçesinde 35 katlı otelin üzerinde yaklaşık 20 yıldır bir türlü indirilemeyen vinç için Cumhurbaşkanı Gül devreye girdi. Çankaya Belediyesi, vinci indirmek için ihaleye çıktı

Genel 20.05.2014, 09:26 20.05.2014, 09:26
Ankara'da 20 yıldır indirilemeyen vinç

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gaziosmanpaşa’daki 35 katlı binanın üzerinde unutulan vinç için devreye girdi. Köşk’ten gelen talep önce Ankara Valiliği’ne ardından da Çankaya Belediyesi’ne ulaştı. Çankaya Belediyesi, vincin sökümü için ihaleye çıktı. Başkan Alper Taşdelen, “İhale noktalandığında vinci indirmiş oluruz. Bu yıl içinde konuyu çözmeyi umuyoruz” dedi.

Ankara'da Çankaya ilçesine bağlı Gaziosmanpaşa’da 30 yıl önce yapımına başlanan Büyük Çankaya Oteli, sahibinin yaşadığı sorunlar nedeniyle hizmete giremedi. Ankara’nın dört bir yanından görülebilen 35 katlı binanın üzerinde unutulan vinç nedeniyle bina, Vinç Otel diye anılmaya başlandı. Çökme tehlikesi ve kamu güvenliğini tehdit ettiği iddiası ile birçok kez gündeme gelen vinç, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 2010’daki talebinin ardından söküm aşamasına geldi.

Hürriyet'in haberine göre Gül’ün talebi, Ankara Valiliği tarafından Çankaya Belediyesi’ne iletildi. Belediye, vincin söküm işlemi için ihaleye çıktı.

Büyük Çankaya Oteli’nin üzerindeki vincin söküm işlemi konusunda konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen şunları söyledi:

“Yaklaşık 20 senelik bir mesele. Çevre sakinleri vincin artık bölge için bir tehlike yarattığını belirtmeye başlamış. Bu konuyla ilgili olarak yetkililere ulaşan şikayetler son dönemlerde iyice arttı. 2010 yılında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir toplantı sırasında bu konuyu gündeme getirerek, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel’e kuleyle ilgili somut bir adım atılması gerektiğini iletmiş. Valilik de o dönem bizden bir çalışma yapmamızı rica etmiş. Yasal ve hukuki süreç takip edilerek somut adım atılacak duruma geldi. Önümüzdeki günlerde ihale noktalandığında vinci indirmiş oluruz. Bu yıl içinde konuyu çözmeyi umuyoruz.”

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?