banner39

Arafat'ın eşi suç duyurusunda bulunacak

Yaser Arafat'ın eşi Suha Arafat, kocasının ölümüyle ilgili suikast endişesi sebebiyle bugün adli makamlara suç duyurusunda bulunacak

Genel 31.07.2012, 13:03 31.07.2012, 13:38
Arafat'ın eşi suç duyurusunda bulunacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistin'in merhum devlet başkanı Yaser Arafat'ın eşi Suha Arafat, kocasının ölüm nedeniyle ilgili bugün Fransız Nanterre adli makamlarına suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

El-Cezire televizyon kanalının,  Arafat'ın eşyalarında 'polonyum' bulduğunu iddia etmesi üzerine zehirlenerek öldürülmüş olabileceği iddialarını ortaya atılmıştı.

Fransız avukat Pierre-Olivier Sur, Suha Arafat'ın eşinin kesin ölüm nedeninin açıklığa kavuşmasının detaylı bir şekilde araştırılmasını istedi.

Avukat, davanın sadece gerçeğin ortaya çıkması amacıyla açılacağını belirtti. 

Arafat, 11 Kasım 2004 tarihinde Paris'teki Clamart askeri hastanesinde hayatını kaybetmişti.

İSTİHBARAT ZEHRİ; POLONYUM

Bir İsviçre laboratuvarı tarafından yapılan ve El Cezire televizyonunda yayınlanan analiz sonuçlarına göre, Arafat'ın eşyalarında, gizli servis örgütleri tarafından kullanılan, ölümcül radyoaktivite taşıyan polonyumdan aşırı miktarda bulunduğu tespit edilmişti.

Polonyum, 2006 yılında da eski Rus ajanı Alexandre Litvinenko'nun zehirlenmesinde kullanılmıştı.

Fizikçi Marie Curie ve Pierre Curie'nin 1898'te bulduğu polonyum, uranyumdan 400 kat daha radyoaktif ve en tehlikeli radyasyon türü olan alfa radyoaktivite saçıyor.

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü