banner39

Arakan için bugün miting var...

Saadet Partisi Arakan'da Müslümanlara yönelik katliamı protesto için çeşitli STK'ların desteğiyle miting düzenliyor

Genel 31.07.2012, 14:36 05.08.2012, 09:49
Arakan için bugün miting var...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Saadet Partisi, Arakan'da Müslümanlara yapılanları protesto etmek için İstanbul Kadıköy'de ''Mazlumlara Destek, Zalimlere Lanet'' mitingi düzenleyecek.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, partisinin, Türkiye'den sessiz kalan dünyaya 'Zulme Dur Deyin' diye haykıracağını bildirdi.

5 Ağustos Pazar günü İstanbul Kadıköy Meydanı'nda düzenlenecek Arakan'a destek mitinginin saat 15.00'te başlayacağını belirten Aydın, şunları kaydetti:

''Filistin'den Moro'ya, Eritre'den Doğu Türkistan'a, Afganistan'dan Bangladeş'e, Keşmir'den Suriye'ye zulüm var, cefa var, işkence var. Ancak Arakan bölgesi, gidenlerin görenlerin, bir başka zulüm ve vahşete şahit olduğu bir yer. Burmada Arakanlı Müslümanlara yapılanlar bir başka yerle mukayese bile edilemiyor. Arakan'da Müslümanlar diri diri yakılırken her türlü zulme maruz kalmışken buna karşı biz ne yapabiliriz. Ya elimizle ya dilimizle ya da kalbimizle oradaki Müslümanların, mazlumların yanında olunabilir.

Arakanlı Müslümanların yanında zalimin karşısında olduğumuzu haykırmak için sıcağın altında, oruçlu bir halde buluşuyoruz. Mitingimiz, milletimizin yoğun katılımıyla yapılan zulümlerin zalimin yanına kar kalmayacağının bir göstergesi olacaktır. Müslümanların uyanma, ayağa kalkma, oyunu bozma vakti gelmiştir.''

Mitinge çok sayıda sivil toplum kuruluşunun da destek vereceği bildirildi.

banner53
Yorumlar (1)
ESRA ERBAKAN 9 yıl önce
allah razı olsun.rabbim milli görüşe güç kuvvet versin.amİN
15
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?