banner15

Ardahan'dan Haleplilere yardım eli

Kampanya kapsamında Ardahan'da toplanan 3 tır gıda ve giyecek malzemesi Suriye'nin Halep kentine gönderildi

Ardahan'dan Haleplilere yardım eli

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ardahan'da "Halep'e Yol Açın" kampanyası kapsamında toplanan 3 tır gıda ve giyecek malzemesi Suriye'nin Halep kentine gönderildi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği tarafından başlatılan, Memur Sen'in de destek verdiği kampanya kapsamında, hayırsever iş adamları ve vatandaşların yardımıyla kentte toplanan gıda ve giyecekten oluşan malzemeleri taşıyan tırlar Ardahan Belediyesi önüne getirildi.

Burada tırların yola çıkmasından önce konuşan Ardahan Valisi İbrahim Özefe, bugünün Halep'i unutmama ve Halep'deki acıyı paylaşma günü olduğunu belirtti, İHH tarafından başlatılan "Halep'e Yol Açın" kampanyasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Şair ve yazar Yavuz Bülent Bakiler'den bir anekdot ile konuşmasını sürdüren Özefe, "Bakiler, Kosova'da Mürat Hüdavendigar'ın türbesini ziyaretinde, orta yaş üzerinde, birde genç bir hanım, dua ediyorlar. 'Siz Müslümansınız, Türksünüz herhalde' der. Onlar da 'evet biz bu hazretin, buradaki yetimleriyiz.' derler. Evet, Halep halkı, Suriye halkı bir bütün İslam coğrafyası. Bize insan olmaları hasebiyle Allah'ın emaneti, Müslüman olmaları hasebiyle de Cenab-ı Allah'ın ve Resulullah'ın emaneti." dedi.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy da Halep'de bugün yapılan zulüm ve katliamın tarihte sayısız örnekleri olduğunu, Halep'e yönelik yardımların bir kere ile sınırlı olmayacağını belirtti.

İHH Ardahan Temsilcisi İsa Demirci de kampanyaya gösterdikleri ilgiden dolayı Ardahanlılara teşekkür etti.

Kuran-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından yardım tırları Halep'e gitmek üzere yola çıktı.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2016, 19:57
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48