banner15

Arena'da namaz duyarsızlığı

TT Arena'da sadece bir nölümde mescid olduğu için buraya ulaşamayan izleyiciler asma katlarda inşaatı devam eden bölümlerde karton üzerinde namaz kılmak zorunda kalıyor

Arena'da namaz duyarsızlığı

Türkiye-Kazakistan Milli Takımlar karşılaşması için TT Arena Stadı'na gelen binlerce futbolsever, akşam namazı kılmak için stadın tek bir bölümde olan mescidine ulaşamayınca, asma katlarda, boş olarak duran bölümlerde, kartonlar üzerinde ibadetlerini yerine getirdiler.

MESCİD VAR DEDİLER, PİS YERLERDE NAMAZ KILDIK

Muhabirimize bilgi veren Muharrem Göktaş isimli bir futbolsever; 'ben TT Arena Stadı'nı telefonla arayarak mescid olup olmadığı sordum. 'Mescit var, namazınızı burada kılabilirsiniz' dediler. Ancak müsabaka arasında mescidi aradığımızda nerede olduğunu hiçbir güvenlik görevlisi bilmediğini ifade ettiler. İşte burada, bu pis yerlerde namaz kılmak zorunda bırakıldık. Oysa burası gibi bir çok boş ve kullanılmayan bölümlerde her tribün için birer tane mescid yeri ayırılabilir' şeklinde şikayetlerini dile getirdi. 

4 KLÜBÜMÜZE AÇIK ÇAĞRI!

Tüm stadyumlara mescid yapılması, daha çok sporseverin maçlara çekeceği gerçeğine rağmen, bu, yöneticilerin umurlarında bile değil. 

Bizler de Haber Ayna olarak başta TT Galatasaray Arena, FİYAPI Beşiktaş İnönü, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu ve Trabzon Avni Aker Stadyumlarının öncülük ederek stadlarını, ibadet edecek taraftarlarına da açmaları çağrısını yapıyoruz... Dört tribünün altında, birer odalarını mescid haline dönüştürmeleri, taraftarlarına gösterecekleri saygı anlamına gelecektir. Bu, diğer klüplere de örnek olması anlamını taşıyacaktır.

Kaynak: HaberAyna

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2011, 17:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
adnan
adnan - 8 yıl Önce

kardeşim ben namazımı evimde kılarım,camide kılarım veya gerçekten huzursuz olmayacağım ve huzursuz etmeyeceğim mekanlarda kılarım,ama gidipte dünyanın sayılı bir stadyumu olan bir yerde namaz kılınamıyor diyen bir haberede iyi niyetle bakmam çok ayıp,camide top oynanmaz...!!

banner39

banner36

banner37

banner35