Arınç: Koalisyonların Türkiye'ye faydası yok

Başbakan Yardımcısı Arınç, meydan okuduklarını belirterek, "Hangi parti iktidara gelecekse tek başına gelsin. Koalisyonların Türkiye'ye faydası yok" dedi.

Genel 22.05.2015, 19:16 22.05.2015, 19:16
Arınç: Koalisyonların Türkiye'ye faydası yok

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Temaslarda bulunmak üzere Siirt'e gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı havalimanında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Vali Mustafa Tutulmaz, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan ve AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu karşıladı. 

"BU SEÇİMİ KAZANACAĞIZ"

7 Haziran'da tüm Türkiye'nin nefesini tutacağını belirten Arınç, "Çok sayıda seçim başarısı geçirdik. Elimizde referansımız var. Bu seçimi yeniden kazanacağız. İmanımız ve inancımız bunu söylüyor" diye konuştu.

Bu seçimde içeride ve dışarıda AK Parti'yi zayıflatmak için çalışmaların olduğunu dile getiren Arınç, "O hale geldi ki; Türkiye'de, 'AK Parti artık çok oldu, ayağını kaydırmak, gücünü azaltmak lazım', 'Yeni projelerle AK Parti'yi güçsüz bir iktidar haline getirmek gerekir' diyenler çabalıyorlar. Her seçimden daha fazla bu seçim için çalışmalıyız" ifadelerini kullandı.

"MECLİS BAŞKANININ EŞİ PARLAMENTOYA GİREMEDİ"

Kıyafetinden dolayı, özellikle kadınların geçmişte çok eziyet çektiğini anlatan Arınç, şöyle konuştu:

"Başı örtülü diye, 'vay yobaz, laiklik düşmanı, gerici, irticacı' diye saldırdılar. Eşime ve kızıma söylendiği için biliyorum. Meclis Başkanı seçildim, 3 ay sonra 23 Nisan resepsiyonuna, 'Eşin başörtülü, resepsiyonda bulunamaz' dediler. Neredeyse darbe yapacaklardı. Meclis başkanının eşi parlamentoya giremedi."

"GÖZYAŞI DÖKTÜK, ALLAH'A SIĞINDIK"

Gözyaşı döktüklerini, Allah'a sığındıklarını, sabredip demokrasinin bir gün galip gelerek, Türkiye'de özgürlüklerin hakim olacağına  inandıklarını dile getiren Arınç, "Başkalarının yaptığı gibi elimize silah alıp dağa çıkmadık. Duygu kırılmasını biz de yaşadık ama Kobani olayları gibi 54 insanın hayatına son vermedik" ifadelerini kullandı.

KOALİSYONLAR DÖNEMİ

Bülent Arınç, Türkiye'yi koalisyon hükümetine bırakmanın ülkeyi mahvetmek anlamına geleceğini vurgulayarak, "Bu, yapılan tüm hayırlı işleri berbat etmek, yapılacak tüm hayırlı işlere de engel olmak  demektir. İnanmıyorsanız, bizden önceki 3 partili koalisyona bakın" diye konuştu.

Arınç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Meydan okuyoruz. Hangi parti iktidara gelecekse tek başına gelsin. Koalisyonların Türkiye'ye faydası yok. Madem ki bu üçünün de tek başına iktidara gelme şansı ve iddiası yok, o zaman AK Parti'nin bu güzel işleri devam ettirmesi, memlekete huzur ve barış gelmesi için Çözüm Süreci'nin başarıya ulaşması için tek başına iktidara gelmemiz lazım, geleceğimize de inanıyoruz."

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?