banner15

Arınç'ın konferansına güvenlik iptali

Bülent Arınç'ın Ankara'da katılacağı konferans güvenlik gerekçesiyle iptal edildi, Arınç bu ihtimale inanmadığını ancak karara uyacağını açıkladı

Arınç'ın konferansına güvenlik iptali

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bülent Arınç’ın Ankara’da Turgut Özal Üniversitesi’nde katılacağı toplantı son anda 'provakasyon ihtimali' gerekçesiyle iptal edildi. Bülent Arınç ise Twitter'dan yaptığı açıklamada "Bu gerekçeye ihtimal vermemekle birlikte, alınan bu karara uymak durumundayım" dedi.

Arınç’ın bugün konuşma yapacağı Turgut Özal Üniversitesi’ndeki Anayasa Çalıştayı iptal edildi. Bülent Arınç, iptal sonrasında Twitter’dan açıklama yaparak şunları söyledi:

“Rektörlük, Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin ‘provokatif olaylar çıkabileceği” şeklindeki ikazlarını iptale gerekçe olarak göstermektedir. Bu gerekçeye ihtimal vermemekle birlikte, alınan bu karara uymak durumundayım.Gerek bugün Turgut Özal Üniversitesi’nde, gerekse daha önce başka üniversitelerde 'davet kendilerinden gelmesine rağmen', yaşanan iptaller hakkında ve diğer konularda yarın Twitter üzerinden açıklama yapacağımı da kamuoyuna saygıyla bildiririm.”

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2016, 17:37
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48