banner39

'Askerlik durum belgesi' e-devlet üzerinden alınabilecek

YSK, siyasi partilerin milletvekili genel seçimleri için verecekleri aday listeleri kapsamında istenen "askerlik durum belgesinin" e-devlet üzerinden alınabileceğine karar verdi.

Genel 20.03.2015, 20:06 20.03.2015, 20:06
'Askerlik durum belgesi' e-devlet üzerinden alınabilecek

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), siyasi partilerin milletvekili genel seçimleri için verecekleri aday listeleri kapsamında istenen "askerlik durum belgesinin" e-devlet üzerinden alınabileceğine, adli sicil ve arşiv kaydı belgelerinin ise ıslak imzalı olması gerektiğine karar verdi.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, HAK-PAR ve DSP, 7 Haziran Genel Seçimleri için partilerden istenen belgelerden "askerlik durum belgesinin" e-devlet üzerinden alınamayacağına yönelik YSK kararının yeniden değerlendirilmesi talebinde bulundu.

Başvuruyu görüşen YSK, siyasi partilerin aday listelerine ek olarak göndereceği e-devlet üzerinden alınan "askerlik durum belgesinin" geçerli olduğunu kararlaştırdı.

YSK, ayrıca, adli sicil ve arşiv kaydı bulunan adaylarca alınan "memnu hakların iadesi veya "yasaklanmış hakların geri verilmesi" kararlarının aslının veya mahkemesince onaylanmış örneğinin gerektiğine karar verdi.

Kaynak: AA

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?