Atalay: Dosyalar olgunlaşıyor, hukuki adım yakında

Bakan Atalay, iddia edilen yapıyla ilgili dosyaların olgunlaşmaya başladığını, hukuk içerisinde gereken adımların atılacağını söyledi.

Atalay: Dosyalar olgunlaşıyor, hukuki adım yakında

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, seçimlerden sonra "Paralel yapı" iddialarıyla ilgili operasyonların başlatılacağı yönündeki söylentileri değerlendirdi. Bakan Atalay, iddia edilen yapıyla ilgili dosyaların olgunlaşmaya başladığını, hukuk içerisinde gereken adımların çok yakında atılacağını söyledi. Atalay, “Emniyette, yargıda ve TİB'de bu konularda çalışmalar var. Oralarda farklı bir gruplaşma olmuş. Kendileri paralel, ayrı bir politika kurmuşlar. Bunların üzerine gidilecek. Oralarda ayrıntılı şekilde çalışılıyor, dosyalar olgunlaşıyor” dedi.

Atalay, Fethullah Gülen grubu içinde özeleştiri yapanların bulunduğunu belirterek örnek olarak Hüseyin Gülerce'yi gösterdi ve şunları söyledi:

Seçim döneminin en aktif aktörü bu paralel yapıydı. Şimdi de o aktörün durumu konuşuluyor. Büyük bir hezimettir onlar için büyük bir başarısızlıktır. Ve o kesimin abartıldığı gibi toplum içinde bir etkisinin olmadığı ortaya çıkmıştır. Sayın Gülerce’nin özeleştirisi çok önemli. Eminim bu cemaat içinde özeleştiri yapan çoktur. Yapmaları da gerekir. Bu yolun sonu çıkmaz sokaktır. Bundan sonra özeleştiri yapıp ya eğitim yönünde çalışan bir yapı olacaksın ya da yargıda, emniyette faaliyet gösteren bir yapı olmayacaksın. Şimdi o dosyalar olgunlaşıyor. Ama hukuk içinde olacak. O dosyalar olgunlaştıkça epey malzeme olacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2014, 16:21
banner53
YORUM EKLE

banner39