Atık kağıt toplayıcıları için nihai karar ertelendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda düzenlenen toplantıda belediyelerden görüş istenmesi ve yapılacak değerlendirmelerin ardından nihai bir karara varılması kararlaştırıldı

Atık kağıt toplayıcıları için nihai karar ertelendi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sokakta atık kağıtları toplayanlardan kağıt alan geri dönüşüm şirketlerine 140 bin lira cezaya çarptırılması kararının yarattığı tartışma üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı taraflarla toplantı yaptı.

Hürriyet’te yer alan habere göre bakanlıkta önceki gün gerçekleşen toplantıdan önümüzdeki dönemde tüm tarafların görüşlerinin alınması kararı çıktı. Toplantıda belediyelerden görüş istenmesi, yapılacak değerlendirmelerin ardından nihai bir karara varılması kararlaştırıldı. Bakanlık yetkililerinin büyük tartışma yaratan konuyla ilgili tarafların görüşlerini dinlediği toplantıda 140 bin liralık ceza kararının çok fazla olduğu gündeme geldi.

Türkiye’de 2.5 milyon insana geçim kapısı olan geri dönüşüm sektöründeki yeni düzenlemeler tartışma yaratmıştı. Geri Dönüşüm İşçileri Derneği Başkan Yardımcısı Tahsin Karaman, “Sokakta kağıt toplayanlara kağıdı sattığı takdirde 20 bin TL ceza, bizden kağıt alan firmalara ise 140 bin TL ceza kesilecek” açıklamasını yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 10:08
banner53
YORUM EKLE

banner39