banner15

Avcı'yla ilgili kafaları karıştıran gelişme

Gözaltına alınacağını önceden bilen ve bunun için zemin hazırlayan istihbarat uzmanı Avcı'nın aleyhinde delil bulundurması kafaları karıştırdı.

Avcı'yla ilgili kafaları karıştıran gelişme

Hanefi Avcı'nın evindeki aramada, üzerinde kendi fotoğrafı bulunan nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ve pasaport bulundu. Gözaltına alınacağını bilen istihbarat uzmanı Avcı'nın aleyhinde delil bulundurması kafaları karıştırdı.

Avcı'nın evindeki aramada, üzerinde kendi fotoğrafı bulunan Süleyman G. adına düzenlenmiş nüfus cüzdanı, Sabit K. adına düzenlenmiş sürücü belgesi ve pasaport bulundu. Avcı'nın sahte belgeleri ne zaman ve neden hazırladığı ya da hazırlattığı araştırılıyor

Devrimci Karargah örgütüne yardım ve yataklık yaptığı gerekçesiyle tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın evinde yapılan aramada bazı sahte kimlik belgeleri bulundu. Üzerinde Avcı'nın fotoğrafı bulunan Süleyman G ismine düzenlenmiş nüfus cüzdanı, Sabit K. ismine düzenlenmiş sürücü belgesi ve yine aynı isme düzenlenmiş pasaport ile Mahmood Aselenga A. ismine düzenlenmiş pasaport  polisleri şaşırttı. Avcı'nın makam odası ve evinde yapılan aramalarda ayrıca 5 cep telefonu ve bunlara ait sim kartları, 3 adet USB bellek, 70'e yakın CD, 4 ajandı, 4 adet de not defterine el konuldu. Yapılan operasyonda ele geçirilen malzemeler incelemeye alındı. Sahte ehliyet, pasaport ve kimliklerin ne amaçla hazırlandığı ve ismi yazılı olan kişilerin kim olduğu araştırılıyor. Bu arada Hanefi Avcı'nın evinde ve makam odasındaki aramaların krize neden olduğu ortaya çıktı. Soruşturma savcısı aramaları İstanbul veya Eskişehir'den polislerin yapmasını istemedi. Bu yüzden Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'ndan bir ekip oluşturularak Eskişehir'e gönderildi ve aramaları bu ekip gerçekleştirdi.

CEVAP BEKLEYEN SORULAR

Hanefi Avcı gibi iyi bir istihbaratçı ve bir emniyetçinin evinde sahte kimlikler bulunması kafaları karıştırdı. Gözaltına alınacağını tahmin eden bir polis müdürünün evinde aleyhine olabilecek belgeleri neden bulundurduğu merak konusu. İşte merak edilen cevap bekleyen sorular?

1 Gözaltına alınabileceğini tahmin eden bir emniyet müdürü aleyhine delil olabilecek sahte kimlikleri evinde neden bulunduruyor? Sahte kimlikleri kendi hazırlattıysa neden?

2 Avukat ve tahliye başvurusu yapılmasını istemedi. Neden tutuklu kalmak istiyor?

3 Savcı ifade vermek istemeyen Avcı için soruları birkaç gün önce Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi. Pazartesi günü Ankara Adliyesi'ne gidip soruları cevaplasaydı belki tutuklanmayacaktı. Neden gününde adliyeye gitmedi? Neden bile bile gözaltı  kararını bekledi?

4 Bir dönem işkence yaptığı iddia edilen Necdet K. ile şimdi yakın arkadaş olan Hanefi Avcı'ya örgüt tuzak mı kurdu? Evinde kalacak kadar Avcı'ya yakın olan K. intikam mı aldı?

ÜÇ CEZAEVİ DEĞİŞTİRDİ

Hanefİ Avcı tutuklandıktan sonra 3. cezaevi değişikliğini yaptı. Önce Paşakapısı Cezaevi'ne götürülen Hanefi Avcı burada kalmayı kabul etmeyince Metris Cezaevi'ne götürüldü. Dün de Silivri Cezaevi'ne nakledildi. Avcı'nın neden Metris'ten Silivri'ye nakledildiği konusu netlik kazanmadı.

O KADIN HERŞEYİ İTİRAF ETTİ

Devrimci Karargah soruşturması kapsamında tutuklanan Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın evlilik dışı ilişkisi olan Kezban Küçük, NTV'deki 'Her Şey' programında Mirgün Cabas'ın sorularını cevaplandırdı.

"Biz fikir sevgilisiyiz" ifadesini kullanan Kezban Küçük, "Bana evlenmeden sevgili olamayız' dedi. Ben eşimden boşandım o da boşanmak üzereydi" dedi.

Devrimci Karargah'la bir ilişkisinin olmadığını, 'PKK'lı' haberleri nedeniyle irkildiğini söyleyen Küçük'ün, "Bana, 'Gülüm gel ele ele çıkalım sevgiliyiz diyelim' dedi ama..." şeklinde konuştuğu programda Avcı'yla aralarında yaşananların hepsini anlattı.

Kaynak: Akşam/Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2010, 07:47
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48