AVM'lere yeni düzenleme geliyor

Bakan Tüfenkci, AVM’lerde sosyal aktivitelerin de yer alacağını, indirim kampanyalarına ise sınırlama geleceğini söyledi.

AVM'lere yeni düzenleme geliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Alışveriş merkezlerine yeni düzenlemeler geliyor. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, hazırlanan yeni taslak hakkında bilgi verdi.

Buna göre, AVM'lerde yalnızca alışveriş yapılmayacak; kitap tanıtımı, imza töreni ve oyun aktiviteleri de hizmete sunulacak.Hazırlanan taslakta tamamen tüketicinin yararına unsurlar bulunuyor.

İNDİRİM KAMPANYALARINA SINIRLAMA

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, konuyla ilgili, “Eğer bir alışveriş merkezi kendisini outlet alışveriş merkezi olarak nitelendiriyorsa %100 anlamında bütün mağazaların outlet satışı yapması gerektiğini ifade ediyoruz.” dedi.

Bunların yanı sıra müşterileri etkilemek için yapılan yanlış bilgilendirmelerin de yapılamayacağını ifade eden Tüfekçi, şunları kaydetti:

“Kapatıyoruz, zararına gibi satışları yıl boyu sürdürmeyecek. Burada 3 aylık 6 aylık sürelerimiz var. Bunu niçin yapıyoruz? Hem tüketiciyi korumak için aynı zamanda da rekabeti korumak için bunu yapmak zorundayız.”

 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 18:29
banner53
YORUM EKLE

banner39