banner15

Aydınlık'taki 'telekulak araması' sürüyor

Polisin Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal'da yasadışı yollarla dinleme yapıldığını tesbiti sonrası başlayan aramalar halen sürüyor

Aydınlık'taki 'telekulak araması' sürüyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul Beyoğlu'nda bulunun Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal'da polis arama yapıyor. Aramaların yasadışı yollardan elde edilen ses kayıtlarıyla ilgili olduğu belirtiliyor. Ses kayıtlarının devlet büyüklerine ait olduğu iddia ediliyor. Ulusal Kanal daha önce de Başbakan Erdoğan ve eski KKTC Cumhurbaşkanı Talat arasında yapılan görüşmeleri telekulak yöntemiyle elde etmiş ve bu çok gizli görüşmeyi yayımlamıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma çerçevesinde harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, saat 08.00'de İşçi Partisi'nin Sıhhiye Toros Sokak'taki genel merkezine geldi. Genel merkezin bulunduğu sokağın giriş ve çıkışı polis ekipleri tarafından yaya ve trafiğe kapatıldı.

Parti merkezinin etrafında da polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Savcının olay yerine gelmesiyle saat 09.00'da başlayan aramalar devam ediyor.

Arama yapıldığı sırada basın mensuplarının yanına gelen bazı parti yetkilileri, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin ile 'Ergenekon' soruşturması kapsamında tutuklanan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in oğlu Mehmet Perinçek'in evlerinde de arama yapıldığı belirtti.

Polis, binanın bulunduğu sokakta geniş güvenlik önlemleri aldı.

İŞÇİ PARTİSİ'NDE DE ARAMA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı bir soruşturma kapsamında İşçi Partisi Genel Merkezinde polis arama yapıyor.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma çerçevesinde harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, saat 08.00’de İşçi Partisi’nin Sıhhiye’deki genel merkezine geldi. Savcının olay yerine gelmesiyle saat 09.00’da başlayan aramalar devam ediyor.

Parti yetkilileri, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin ile "Ergenekon" soruşturması kapsamında tutuklanan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in oğlu Mehmet Perinçek’in evlerinde de arama yapıldığı belirtti.

Yetkililer, İstanbul’da da Aydınlık Gazetesi çalışanlarının evlerinde aramaların devam ettiğini kaydettiler.

10 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI VAR

Ulusal Kanal'da yapılan aramalarda 10 kişi hakkında gözaltı kararı olduğu öğrenildi. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız'ın talimatıyla başlatılan aramalar sürerken, 10 kişi hakkında gözaltı kararı olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2011, 16:11
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35