banner39

Aziz Yıldırım göz yaşlarını tutamadı

Cezaevindeki Fenerbahçeli taraftarlar, 'Sen bizim kocaman gururumuzsun' diye bağırdı, Yıldırım gözyaşları döktü...

Genel 12.07.2011, 08:41 12.07.2011, 10:25
Aziz Yıldırım göz yaşlarını tutamadı

Şike soruşturması kapsamında tutuklanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Metris'te bir sürprizle karşılaştı... Cezaevindeki Fenerbahçeli taraftarlar, 'Sen bizim kocaman gururumuzsun' diye bağırdı, Yıldırım gözyaşları döktü...

Şike soruşturması kapsamında tutuklanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a Metris Cezaevi'nde ağlatan karşılama... Önceki gece oldukça bitkin ve stresli bir halde hapse giren Yıldırım'ın morali, cezaevindeki Fenerbahçeli taraftarların tezahüratlarıyla kısmen yerine geldi. Kapılardaki mazgallarda 'Şampiyon Fener', 'Sen Bizim kocaman gururumuzsun', sloganları atan tutukluları eliyle selamlayan Yıldırım gözyaşları döktü.

TEK BAŞINA KALIYOR

Aziz Yıldırım diğer soruşturma kapsamında tutuklanan diğer isimlerin aksine A-17 yerine T-1 Koğuşu'na alındı. Koğuş tek kişilik.

YILDIRIM ALARM VERİLDİ

Emniyet ve adliyedeki sorgu sırasında sık sık rahatsızlanan için Yıldırım'ın tutuklama kararıyla birlikte Metris'te de alarm verildi. Yıldırım'ı sık sık kontrolden geçiriliyor. Koğuşa girmeden şekeri ve tansiyonu ölçülen Fenerbahçe Başkanı için iki sağlık personeliyle bir ambulans da hazır bekletildi.

İLK GÜN REVİRE GÖTÜRÜLDÜ

Akşam gazetesinin haberine göre, dün öğle saatlerinde revire kaldırılarak muayene edilen Yıldırım ardından yeniden koğuşa götürüldü. Cezaevinin Psiko-Sosyal servisinden psikologlar ise psikolojik durumu takip ediyor. Görüşmelerin ardından fiziksel, zihinsel, duygusal, sosyal durumu belirlenecek. Yıldırım'ın tek kişilik koğuşta ne kadar kalacağı önümüzdeki günlerde netleşecek.

'ŞEKİP'LE AYNI KOĞUŞ OLMAZ'

Yıldırım'ın daha önce tutuklanan Fenerbahçeli yöneticiler Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu ve Cemil Turan'ın da kaldığı A-17 koğuşuna alınması planlandı. Ancak Mosturoğlu'nun ifadesinde, 'Eskişehir maçı öncesi teşvik primi gönderildiğini duydum' demiş olması dikkate alındı. Yıldırım'ın kendisini zor durumda bırakan Mosturoğlu ile bir araya gelmesi halinde gerginlik çıkabileceği hesaplandı. Bu nedenle cezaevi yönetimi Fenerbahçe Başkanı'nın farklı bir koğuşa alınmasına karar verdi. Yıldırım, 1. Nolu Cezaevi'ndeki T1 koğuşuna alındı. Yıldırım, 'Şekip şaşırmış herhalde' demişti.

OTYAKMAZ'DAN 'SOCRATES'Lİ MESAJ

Soruşturma kapsamında tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderilen Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz'dan taraftara mesaj var... Kulüpten yapılan açıklamaya göre, Otyakmaz'a 'taraftara bir mesajınız var mı?' sorusu yöneltildi. Otyakmaz ise şu yanıtı verdi: Sokrates idama götürülürken karısı ağlayarak 'Sen suçsuzsun, neden seni haksız yere götürüyorlar' demiş, Sokrates ise 'Haklı yere götürseler daha mı iyiydi' cevabını vermiştir.' Kulübün açıklamasında, 'Yiğido gibi' teriminin oluşmasında büyük katkıları bulunan Sayın Başkanımıza yiğido gibi aramıza katılması dileklerimizle...'' ifadesi kullanıldı.

 

Kaynak: Akşam

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?