banner39

Aziz Yıldırım'a şok soruşturma

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, hakkında açılan yeni bir soruşturmanın şokunu yaşıyor. Yıldırım’a ifadeye gelmesi için tebligat gönderildi.

Genel 15.04.2013, 00:03 15.04.2013, 11:21
Aziz Yıldırım'a şok soruşturma

Futbolda şike davasında hapis 6 yıl 3 ay ceza alan Fenerbahçe Klübü Başkanı Aziz Yıldırım hakkında savcılıkça önemli bir soruşturma daha yürütüldüğü ortaya çıktı.

Aziz Yıldırım hakkında soruşturma açılmasına sebep olan olay 1 Mayıs 2012 günü İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi duruşma salonunda yaşandı. Yıldırım, Çağlayan Adalet Sarayı’nda yapılan şike yargılamasının 13. duruşmada bir cinayetten ötürü cezaevinde bulunan tanık mahkum Cihan Oskay’ın ifadesi sırasında tepki gösterdi. Cihan Oskay Aziz Yıldırım’ın şike yaptığına ilşkin bazı bilgileri olduğuna dair mahkemeye mektup göndermiş heyette tanığı dinlemeye karar vermişti.

Duruşmada Aziz Yıldırım, Oskay’ın tanık olarak ifade vermemesini talep etti ancak Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, Cihan Oskay’ın tanık sıfatıyla ifade vereceğini söyledi. Kürsüye gelerek ifade vermeye başlayan tanık Cihan Oskay, “2000-01 yılında Aziz Yıldırım’ın talimatıyla Samsun- Fenerbahçe maçında şike yaptım” dedi. Bu sözlere tepki gösteren Aziz Yıldırım, “Bu meczubu mu dinleyeceğiz?” diyerek duruşma salonunu terk etti.

İşte bu hakaret Yıldırım’a pahalıya patladı. Aziz Yıldırım’ın sözleri duruşma tutanağına geçince savcılık da harekete geçti ve Cihan Oskay da şikayetçi olduğunu belirtince Yıldırım hakkında “hakaret” soruşturması başlatıldı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığının yürüttüğü soruşturma çerçevesinde Aziz Yıldırım’a geçtiğimiz günlerde ifade tebligatı gönderildi. Yıldırım’ın kısa süre içinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na ifadeye geleceği öğrenildi. Soruşturma savcısının ifadenin ardından dava açıp açmayacağına karar vereceği belirtildi.

Aziz Yıldırım’ın Cihan Oskay’ın tanıklığına tepki olarak duruşmayı terketmesi üzerine İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı tecrübeli hakim Mehmet Ekinci, “Herkes haddini bilecek, salonu izinsiz terk eden sanıkların isimleri alınacaktır” demişti.

Aziz Yıldırım’ın tanıklığına tepki gösterdiği Cihan Oskay, 2010 yılında Bodrum’da sevgilisi Hülya Yolcubal’ı başka bir erkekle ilişkisi olduğu gerekçesiyle öldürünce tutuklanıp hapse konulmuştu.

Kaynak: www.son.tv

 

banner53
Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?