banner39

Aziz Yıldırım'a yakalama kararı çıkarıldı

Şike, mafya ve teşvik primi iddialarıyla gözaltına alınan ve ardından rahatsızlanan Aziz Yıldırım hakkındaki gözaltı kararı kaldırıldı, yakalama kararı alındı

Genel 06.07.2011, 17:11 07.07.2011, 07:41
Aziz Yıldırım'a yakalama kararı çıkarıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Futbol dünyasını sarsan şike, mafya ve teşvik primi operasyonlarında yeni gelişmeler yaşanıyor. Çete, şike ve teşvik primi iddialarıyla gözaltına alınan ve ardından rahatsızlanan Aziz Yıldırım hakkındaki gözaltı kararı kaldırıldı.

Yıldırım'ın avukatları, müvekkillerinin sağlık durumuna ilişkin raporu bugün özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine sundu. Soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk, söz konusu raporu inceledikten sonra, Yıldırım hakkındaki gözaltı kararını kaldırdı.

YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Yıldırım hakkında, İstanbul Nöbetçi 11. Ağır Ceza Mahkemesi yakalama kararı çıkardı.

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturmayı yürüten Savcılık tarafından Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım hakkında yakalama kararı çıkarılması talep edildi.

Alınan bilgiye göre, soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk, hakkında çıkarılmış olan gözaltı kararını kaldırdığı Aziz Yıldırım hakkında İstanbul Nöbetçi 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yakalama kararı çıkarılması için talepte bulundu.

Bu talebin, gözaltı süresinin dolduğu göz önüne alınarak, hukuki boşluğun doldurulması ve tedavi süreci bittikten sonra Yıldırım'ın yeniden ifadeye çağrılabilmesi amacıyla yapıldı.

Yıldırım, emniyetteki sorgusu sırasında rahatsızlanarak İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'ne kaldırılmıştı. Burada 4 günlük gözaltı süresi dolan Yıldırım'ın gözaltı durumu avukatlarının talebiyle kaldırıldı.

Soruşturma savcısı, İstanbul Nöbetçi 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nden yakalama kararı çıkarılmasını talep etti. Savcılığın talebini karara bağlayan İstanbul Nöbetçi 11. Ağır Ceza Mahkemesi de Aziz Yıldırım hakkında yakalama kararı çıkardı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?