BAE'li şirket milyar dolarlık yatırımı erteledi

Türkiye'de 12 milyar dolarlık yatırım yapması beklenen BAE'li TAQA şirketi, bilinmeyen bir nedenden dolayı yatırımından vazgeçti

BAE'li şirket milyar dolarlık yatırımı erteledi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Birleşik Arap Emirlikleri devlet şirketi TAQA, Türkiye'nin en büyük enerji yatırımlarından biri olarak görülen ve Afşin-Elbistan'a yapılacak 12 milyar dolarlık kömür santralı projesini bir yıl sonraya erteledi.

TAQA sözcüsü ertelemeyi "TAQA diğer harcama önceliklerine bağlı olarak Afşin-Elbistan'a ilişkin yatırım kararını 2014'e kadar erteledi" diyerek açıkladı.

Bu yatırımlarla bölgeden toplam 85 milyon ton/yıl kömür, karşılığında da 45 milyar kWh/yıl enerji üretilecekti. Ancak bu erteleme ekonomi kulislerinde Mısır ve Suriye etkisi olarak yorumlandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkilileri ise yatırımın ertelenmesinin 'normal' olduğunu belirterek, 2014'e de fazla bir zaman kalmadığını dile getiriyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2013, 15:42
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Gazibey
Osman Gazibey - 8 yıl Önce

Paranla at havanı bakalım !!! Yakında süklüm, püklüm gelirsin bu kapıya bi-iznillahi teala !!!Biz tasavvufi terbiye ile yoğrulmuşuz !!! Bu ülkenin kapısı dergah kapısı gibidir bi-iznillahi teala !!! Kim olursa olsun, ne olursa olsun gelsin !!!Ama şunu da unutmasın ! EDEBLE GELEN, LÜTUFLA DÖNER !!! EDEBSİZLİK EDEN DE NASİBİNE DÜŞENİ ALIR GİDER AMMA O NASİB HAYIRLI BİR NASİB OLMAZ !!!

banner39