Bağcılar Belediyesi, 'üzüm bağında' iftar verdi

Bağcılar Belediyesi, nostalji bahçelerinden 'üzüm bağında' iftar yemeği verdi.

Bağcılar Belediyesi, 'üzüm bağında' iftar verdi

 
Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bağcılar Belediyesi, Ramazan ayının bağ bozumuna denk gelmesi nedeniyle Sancaktepe Mahallesi'ndeki üzüm bağında iftar yemeği verdi. Bağcılar Belediyesi'nin örnek Nostalji Bahçeleri projesinin ilk örneği olan üzüm bağındaki iftarda misafirler, 9 çeşit üzümü dalından kopartarak yeme imkanı buldu.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, asmadan kopardığı üzümlerden yiyerek basın mensuplarına da ikram etti. Lokman Çağrıcı, Bağcılar ismiyle özdeşleşen asma bahçesinde iftar vermenin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Çağrıcı, oluşturdukları üzüm, kiraz ve kayısı bahçelerinin bütün vatandaşlara ücretsiz olarak açık olduğunu ifade etti.

İftar programına katılan AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu da, Bağcılar adına yaraşır bir üzüm bahçesinde iftar etmenin güzelliğini yaşadıklarını söyledi.

12 Eylül'de yapılacak referanduma da değinen Aziz Babuşçu, "Yeni ufuklara yelken açan ülkemizin yelkenini, milletimizin nefesi dolduracak ve yol alacak." şeklinde konuştu. Milletin kendi beklentilerine karşılık veren, emanete ihanet etmeyen ve kendilerine çalım atmayanlara alaka göstereceğini dile getiren Babuşçu, muhalefetin referandum sürecindeki tutumunu eleştirdi. Anayasa değişikliği paketinin sivil toplum örgütleriyle birlikte büyük bir konsensüsle hazırlandığını savunan Babuşçu, muhalefetin bu sürece katkı sağlamaktan kaçındığını ileri sürdü.

Babuşçu, muhalefet partilerinin anayasa paketinin içeriğine yönelik hiçbir şey söyleyemediğini ve milletin algısını etkilemeye dönük provokatif bir anlayışla etrafında kampanya yürüttüklerini iddia etti.

Babuşçu, Türkiye'nin 13 Eylül sabahı üstünlerin hukukundan hukukun üstünlüğüne uyanacağını kaydetti.

 
 

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2010, 08:03
YORUM EKLE

banner33

banner37