banner39

Bağcılar'da konser gerginliği

Bağcılar'da Grup Yorum konserine izin verilmeyince konseri dinlemeye gelenlerle polis arasında çatışma çıktı

Genel 16.12.2012, 16:57 16.12.2012, 16:57
Bağcılar'da konser gerginliği

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bağcılar'da Grup Yorum'a konser için izin vermeyen polis ile bir grup gösterici arasında arbede çıktı. Göstericiler polise taşlı sopalı saldırıda bulunurken polis, göstericilere biber gazı ve tazyikli su ile karşı koydu.

İstanbul Valiliği, 'Kamu güvenliği' gerekçesiyle Grup Yorum'un Bağcılar Olimpik Spor Salonu'nda gerçekleştirmeyi planladığı konsere izin vermedi. Konseri dinlemeye gelenler, konsere izin çıkmadığı haberi üzerine polise taş, şişe ve sopa ile saldırdı. Polis, önce göstericilere dağılmaları yönünde uyarıda bulundu ancak göstericilerin eylemlerine devam etmek istemeleri üzerine gözaltı işlemi gerçekleştirmek için göstericilere müdahale etti. Polis, biber gazı ve tazyikli su ile göstericileri dağıtmaya çalıştı. Atılan biber gazından gazeteciler ve vatandaşlar da etkilendi.

Ara sokaklara dağılan göstericiler zaman zaman bir araya gelerek cadde ve sokaklara barikat kurdu. Slogan atıp polise mukavemette bulunan göstericiler konuyla ilgili açıklama da yaptı. Açıklamada, günler öncesinden izin alındığı ancak bugün konser için izin çıkmadığı vurgulandı. Açıklamada, Okmeydanı'ndaki Sibel Yalçın Parkı'nda akşam 18.00'da bir araya gelinerek eyleme devam edileceği de belirtildi.

Yapılan açıklamanın ardından Grup Yorum eylemcilere kısa bir konser verdi. Konserden sonra göstericiler dağıldı.

banner53
Yorumlar (1)
mahmut 8 yıl önce
La ne konseri cem evi ora konser demiyorki işçiyiz haklıyız diyolar konser yeride değilki konser yeri 10 sokak üste ne alaka konserle işçiyizz diyo adam ekmek diyo haberler konser diyo
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?