banner39

Bağcılar'dan Kazakistan'a köprü

Bağcılar Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği Kazakistan iftarlarının ilki Çimkent’te kuruldu ve programa yaklaşık bin Kazak katıldı

Genel 02.08.2012, 17:26 02.08.2012, 18:07
Bağcılar'dan Kazakistan'a köprü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bağcılar Belediyesi geleneksel Kazakistan iftarlarına bu yıl da devam ediyor. Bağcılar Belediyesi ekibi, Kazakistan'daki ilk iftar sofrasını Çimkent'te kurdu.

Programa Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, İstanbul Vali Yardımcısı Harun Kaya, Çimkent Vali Yardımcısı Serik T. Seidumanov, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, Çanakkale Eceabat Belediye Başkanı Kemal Dokuz, Bağcılar Müftüsü Mustafa Derin, Bağcılar Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Çimkent Belediye Başkan Yardımcısı Bahrettin Narin Birtop,  başkan yardımcıları ile belediye meclis üyeleri katıldı.

Yaklaşık bin kişinin katıldığı iftar programında konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Uzun yıllar önce ata yurdumuzdan ayrılıp Türkiye'ye giden bizler tekrar ata yurdumuzda sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aynı duyguları ve aynı inancı paylaşanlar olarak gönül sofrasında buluştuk. Allah tutmuş olduğumuz oruçları kabul etsin ve günahlardan arınmış olarak bizleri bayrama ulaştırsın" dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık da yaptığı konuşmada, Türkiye ile Kazakistan'ın iki kardeş ülke olduğunu vurguladı. İstanbul Vali Yardımcısı Harun Kaya ise yaptığı konuşmada, "Hoca Ahmet Yesevi ve Mevlana ortak kardeşliğinin şu sofranın etrafında bulunan siz değerli misafirlerimizle, Türk ve Kazakistanlı kardeşlerimiz bir araya gelerek canlandırdığını görmek bizi çok duygulandırdı" diye konuştu.

AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, "Bir Ramazan akşamında sizlerle birlikte olmaktan mutlu olduk" derken, Çimkent Belediye Başkan Yardımcısı Bahrettin Narin Birtop  "Kardeşlerimiz ata yurdunuza hoş geldiniz. Yaptığınız hizmeti Kazak halkı minnet ve şükranla unutmayacak. Sizleri ata topraklarında görmekten memnunuz" ifadelerinde bulundu.

banner53
Yorumlar (0)
3
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü