banner39

banner35

Bahçeli'den, 'Sıkıyönetim' çağrısı

MHP lideri Devlet Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada "Terörün zirve yaptığı şu günkü şartlarda Milli Güvenlik Kurulu olağanüstü toplanmalıdır" dedi.

Genel 19.08.2015, 21:44 20.08.2015, 08:59
Bahçeli'den, 'Sıkıyönetim' çağrısı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Siirt'in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında PKK'lı militanların bombalı saldırısı sonucunda 8 askerin şehit edilmesine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "Türk milletinin peş peşe gelen acı ve kara haberlerle sarsıldığını" belirtti. 

Devlet Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada "Terörün zirve yaptığı şu günkü şartlarda Milli Güvenlik Kurulu olağanüstü toplanmalıdır" dedi.

'SIKIYÖNETİM TEDBİRLERİYLE EMNİYETE ALMAK ZORUNLUDUR'

Bahçeli ayrıca "Anayasa’nın 122. Maddesine uygun olacak şekilde, şiddet ve dehşet manzaralarının olduğu il ve ilçeleri de kapsayacak ölçüde ülkemizin bir bölümünü mutlaka sıkıyönetim tedbirleriyle emniyete almak zorunludur“ ifadelerini kullandı.

'ÜZÜNTÜMÜZ TARİFSİZDİR'

Artık sözün bittiği, her türlü mazeretin tükendiği noktaya kayıplar eşliğinde gelindiğini anlatan Bahçeli, terörün Türkiye'yi acımasızca vurduğunu, Türk milletine ağır bir fatura çıkardığını kaydetti. 

TSK unsurlarına düzenlenen hain saldırının yüreklere ateş düşürdüğünü vurgulayan Bahçeli, "Milletimizi kedere ve hüzne boğan bu menfur terör eyleminden dolayı öfkemiz sınırsız, üzüntümüz tarifsizdir. Dün, Diyarbakır-Bingöl karayolunda hainlerin 4 vatan evladımızı şehit etmesinin yankı ve sızısı çok tazeyken, bugün alınan vahim haberlerle milli vicdan bir kez daha yanmıştır" ifadesini kullandı.

'KAYBEDECEK VAKİT YOKTUR'

Bahçeli, öncelikle seçim gündeminin çok acil geri plana atılmasının yanında, devlet ve milletin el ele vererek bugünkü karanlığı aşması için yol ve çareler üretilmesi gerektiğine işaret ederek, "Türkiye elimizden kayıp gitmektedir. Terör 78 milyon Türk vatandaşını hedef almış, varlığımızı ve birliğimizi sabote etmek için pusuya yatmıştır. Kaybedecek vakit yoktur. Çünkü başka bir Türkiye olmadığı gibi, sığınacağımız, gideceğimiz, göç edeceğimiz başka bir vatan coğrafyası da olamayacaktır" görüşünü savundu. 

Siirt-Pervari’de hayatlarını kaybeden evlatlar başta olmak üzere, tüm şehitlere Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine, silah arkadaşlarına ve aziz millete sabır ve başsağlığı dileyen Bahçeli, "Terörü lanetliyor, teröristlerin, bunlara destek veren vatansızların, PKK’ya sırtını dayayan silahsız militanların amaçlarına ulaşamayacağını bir kez daha, çok kararlı ve güçlü bir şekilde duyuruyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

ü

Yorumlar (0)
23
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?