banner39

Bakan Bayraktar'dan 'tuhaf' açıklama

Bakan Erdoğan Bayraktar, "Türkiye'nin Müslüman bir ülke olması sebebiyle mucitler çıkaramadığını" söyledi. Bayraktar'ın neyi kasttediği ise anlaşılamadı

Genel 06.08.2013, 16:22 06.08.2013, 17:29
Bakan Bayraktar'dan 'tuhaf' açıklama

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, dün akşam memleketi olan Trabzon'un Of ilçesinde düzenlenen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada kafaları karıştıran açıklamalarda bulundu.

Bakan Bayraktar, Türkiye'nin Müslüman bir ülke olduğunu ve "konumu itibariyle" mucitler çıkaramadığını, bunun için gençlerini ara eleman olarak yetiştirmeye odaklanması gerektiğini söyledi.

Bakan Bayraktar'ın sözleriyle neyi kastettiği ise anlaşılamadı. Bayraktar'ın ifadeleri sosyal medyada "Müslümandan mucit çıkmaz mı? demek istiyor" şeklinde yorumlanarak tartışmalara neden oldu.

Bayraktar, "Bu ülke Müslüman bir ülke. Yüzde 99'u Müslüman. Tarihten gelen bir yapısı var. Türkiye'nin bulunduğu coğrafya çok zor bir bölge ve Türkiye onun merkezinde bulunuyor. Şimdi Türkiye'nin konumu itibariyle biz icat yapamıyoruz, buluş yapamıyoruz. Tarım ülkesiyiz biz. Ne yapacağız biz" diyen Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ara teknik eleman ülkesiyiz biz. O zaman biz çok daha iyi eğitim almak zorundayız. İnsanlarımızı çok daha iyi yetiştirmek zorundayız. Öyle kalem efendisi değil. Çocuklarımıza, evlatlarımıza sahip çıkacağız. Eğer biz çocuklarımızı iyi yetiştirirsek kalem efendisi değil, ara teknik eleman, üniversiteyi bitiren, teknolojiyi iyi kullanan, bilgisayar bilen ve lisan bilen, dünyadaki bütün bilgileri alıp onları çok iyi kullanan, çok kaliteli gençler olarak yetiştireceğiz."

banner53
Yorumlar (1)
Fishbone 8 yıl önce
Bir partinin omurgası olmayınca boyle oluyor iste, ne bir ideal var ne de hedef konjoktur partisi. Sonra çıkar bakanları boyle şuursuzca açıklama yaparlar. Yazıklar olsun size. Ne dediğinizin farkında değilsiniz. Kendi acziyetlerinizi İslam'a yıkıyorlar. Azcık kafa olsa zinayı suç olmaktan çıkarıp ALLAH'ın ayetlerine muhalif olmazdınız. ALLAH ıslah etsin..
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?