banner39

Bakan Çelik iddiayı doğruladı: Radyasyon verildi!

Faruk Çelik, hakkında iddia edilen kanser şüphesiyle radyasyon verildiğini doğruladı. Bakan Çelik'e radyasyon verildiği için bir kaç gün kimse ile temas etmemesi gerektiği söylendi

Genel 15.05.2014, 21:08 15.05.2014, 21:08
Bakan Çelik iddiayı doğruladı: Radyasyon verildi!

Soma'daki maden faciasından sonra cevabı en çok merak edilen sorulardan biri de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in neden ortalarda görünmediği oldu. Faciadan 20 saat sonra konuşan Çelik, ''Neden Soma'ya gitmediği'' yönündeki bir soruya 'sağlık nedenleri' gerekçesiyle cevabını verdi.

Twitter'da AK Parti'ye yakın isimlerden Esat Ç. rumuzlu kullanıcı da Bakan Çelik'e kanser şüphesiyle radyasyon verildiği iddiasında bulundu. Çelik bugün Hürriyet'e konuştu ve iddiaları doğruladı. Çelik, 2 gün boyunca böbrek üstü bezlerinde belirlenen iki kitlenin tedavisiyle ilgili tetkikler yapıldığı ve radyasyon aldığını açıkladı.

ÇELİK KONUŞTU: RADYASYON VERİLDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Faruk Çelik, Soma'ya gitmemesine yönelik eleştiriler ve bazı iddialara karşı, "sağlık nedeniyle" açıklamasını yapmıştı. Çelik, Hürriyet'e yaptığı değerlendirmede, iki gün boyunca böbrek üstü bezlerinde belirlenen iki kitlenin tedavisiyle ilgili tetkikler yapıldığını söyledi.

'İNSANLARLA TEMAS ETMEMEM GEREKLİ'

Bakan Çelik'e belirli aralıklarla radyasyon verildi ve iki gün insanlarla temas etmemesi istendi. Sonuçlar, temiz çıktı. Bu sabah ikinci doz iğne için hastaneye giden Çelik'e doktorların tavsiyesi yine kimseyle görüşmemesi yönünde. Bu nedenle Çelik bugün de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Soma'ya gidemeyecek.

FACİA İÇİN İLK DEĞERLENDİRME

Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanı Faruk Çelik, Soma'da meydana gelen facianın yaşanmasının ardından "ortada görünmediği" iddialarına, "Tüm bakanlık olarak ilk andan itibaren oradayız. Kriz masası kurduk. Ben de Cumhurbaşkanı ile Soma'ya gidiyorum'' demişti.

Akşam saatlerinde basının karşısına geçen Çelik, gazetecilerin ''Neden Soma'ya gitmediniz?'' sorusuna da ''Gitmeme durumum sağlıkla ilgili'' yanıtını vermişti.

Kaynak: Hürriyet

 

 

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?