banner39

Bakan Zeybekçi'den 'yırtık donlu Nihat' örneği

Ekonomi Bakanı Zeybekçi, Türk ekonomisindeki gelişmeleri anlatırken kendisinin sosyal medyada kullanılan yırtık elbiseli fotoğrafıyla göndermede bulunarak, "Yırtık donlu Nihat'ı bu memleket okuttu, ekonomi bakanı yaptı" dedi

Genel 07.06.2014, 11:08 07.06.2014, 11:08
Bakan Zeybekçi'den 'yırtık donlu Nihat' örneği

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye'nin 1980'lerden bu yana ekonomik gelişimini anlatırken şu örneği verdi: "Bizim de bir fotoğrafımız yayımlandı, yırtık donlu Nihat'tı. Yırtık donlu Nihat'ı bu memleket okuttu, Türkiye'nin, yetmedi dünyanın en iyi üniversitelerinde okuttu. O çocuk geldi, (siz yapamadınız, edemediniz size ekonomi bakanı gönderelim) denilen ülkeye ekonomi bakanı oldu."

Zeybekci, Ekonomi Kulübü üyesi iş adamlarıyla Sheraton Otel'de akşam yemeğinde bir araya geldi. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantıda konuşan Zeybekci, Ekonomi Kulübü'nün kurulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye'deki sivil toplum kuruluşu sayısının birçok Avrupa Birliği ülkesinden geride olduğunu, bu konuda gelişilmesi gerektiğini vurguladı.

''YIRTIK DONLU NİHAT'I BU MEMLEKET OKUTTU''

Türkiye'nin 1980'lerden bu yana ekonomik gelişimini anlatan Zeybekci, "Bizim de bir fotoğrafımız yayımlandı, yırtık donlu Nihat'tı. Yırtık donlu Nihat'ı bu memleket okuttu, Türkiye'nin, yetmedi dünyanın en iyi üniversitelerinde okuttu. O çocuk geldi, (siz yapamadınız, edemediniz size ekonomi bakanı gönderelim) denilen ülkeye ekonomi bakanı oldu" diye konuştu.

 Aradan geçen zamanda Türkiye'nin IMF'e olan borçlarını ödediğini, hatta borç veren ülkeler arasına girdiğini anımsatan Zeybekci, kapatılması veya satılması konusunda baskı yapılan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıflar Bankasının değerlerinin aradan geçen sürede dünya ölçeğinde büyüdüğünü aktardı. Marmaray, İstanbul'a üçüncü köprü, üçüncü havalimanı gibi dev projelerin önemine işaret eden Zeybekci, öte yandan enerji alanında çok önemli yatırımların yapıldığını söyledi.
     
Bütün bu gelişmelerin ardından ortaya çıkan Gezi Parkı olayları ve 17 Aralık sürecine değinen Zeybekci, "Bu, Tayyip Erdoğan, Ak Parti meselesi değil, doğrudan milleti, Türkiye'yi hedefleyen bir operasyondur" ifadesini kullandı.
      
''KÖKÜNE KEZZAP SUYU DÖKÜLSÜN''
      
Zeybekci, 17 Aralık operasyonlarında ismi geçenlerin hukuk karşısında cevabını vereceklerini ifade ederek, "Türkiye'de, hem kim bu memlekette bu milletin en ufak hakkına gözünü uzattı, elini uzattı, o el kırıla, hukuki hesabı sonuna kadar sorulsun. Köküne kezzap suyu dökülsün, bir daha çıkmasın. Ama bu memlekette hukuk var, mahkeme var. Niye bekledin, niye suç üstü yapmadın, niye derdest etmedin? Nerede kullanacaktın onu eğer doğruysa" değerlendirmesinde bulundu.

''YIRTIK DONLU NİHAT EKONOMİ BAKANI''
      
"Allah'a şükürler olsun bu memleketin artık sahipleri var. Bu memleketin artık yırtık donlu Nihat'ı ekonomi bakanı. O oyunlar tutmayacak, onlar artık o kadar basit, kolay değil" diyen Zeybekci, Türkiye'nin son dönemde yaşanan olaylar nedeniyle bir yıldır ağır bir maliyet ödediğini belirtti. Türkiye'nin büyümesine yönelik olumsuz eleştirileri anımsatan Zeybekci, "İlla diyorlar ki Türkiye yüzde 2 büyüyecek. Onların bir hesabı varsa Rabbimin de bir hesabı var" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?