banner15

Bakan'dan farklı Türkiye sözü

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, "Bir daha ki Ramazan’da farklı bir Türkiye’yi yaşayacağız"sözünü verdi.

Bakan'dan farklı Türkiye sözü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, son terör saldırılarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, bir daha ki Ramazan ayında bu sorunların çözüleceğini ve farklı bir Türkiye’yi konuşacaklarını söyledi.

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın Rixos Otel’de düzenlediği iftarda konuşan Şahin, dünyanın yücelen ve yükselen Türkiye’yi görmeye başladığını belirtti. Bu tabloyu bozmaya yönelik terör saldırıları yapıldığını aktaran Şahin, bu hareketlerin Türkiye devleti karşısında ASla başarıya ulaşamayacağının altını çizdi. PKK terörünün saldırılarını arttırmasının altında yatanların herkes tarafından tahmin edildiğini söyleyen Şahin, temenniyle birlikte terörün bitirileceği sözünü verdi:

“İnşallah bir sonraki Ramazanda farklı bir Türkiye’yi konuşabiliriz. Bunun ümit arzu ve kararlılığındayız. İnşallah bir sonraki Ramazanda mahcup olmayacağımız tabloyla, Hakkari’den Edirne’ye Hatay‘dan Sinop’a kadar huzur ve sükun içinde olacağımıza inanıyoruz ve hep beraber bu duayı yapıyoruz. Duanın yanı sıra bu gayreti ve sorumluluğun artı olarak üzerimizde olduğunu biliyoruz. Bu ülke hepimizin. 81 ilde yanlışlık olursa 80 il onun karşısında durur durmaktadır.”

Toplantıda konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ise Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın çok önemli medeniyet tasavvuru oluşturduğunu dile getirdi. Daha iyi bir dünya, daha güzel bir Türkiye için farklı düşüncelerinden sentez oluşturma çabası bulunduğunu aktaran Eker, “Bu hayırlı teşebbüse manevi olarak katkı sağlayan hem varlıklarıyla destek verenlere şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
Somali’deki açlığa kayıtsız kalan güçlü ülkeleri eleştiren Eker, “Bir yanda kilo vermek için harcanan 100 milyarca dolar para. Öbür tarafta bunun yarısıyla karınlarını doyurabilecek 1 milyar insan.” diye konuştu.

Bakanların yanı sıra HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, BBP Lideri Mustafa Destici, DSP Genel Başkanı Masum Türker, sanatçılar, siyasetçiler ve eski siyasetçiler yer aldı.

Gecede konuşan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil, Hakkari Çukurca’daki saldırıyı kınadı. Yeşil, terörle mücadelenin yine adalet ve hukuk çerçevesinde yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2011, 23:50
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35