banner39

Bakanlık akreditasyonu kaldırdı

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Genelkurmay'ın akreditasyonun doğru bulmadıklarını belirterek bakanlık bünyesinde artık bu uygulamanın olmayacağını söyledi

Genel 28.03.2012, 11:37 28.03.2012, 11:49
Bakanlık akreditasyonu kaldırdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, yıllardır basının bir kısmına uygulanan akreditasyon uygulamasının kendi bakanlıklarında artık uygulanmayacağını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinliklere bazı basın kuruluşlarınnı alınmaması üzerine gündeme gelen konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İsmet Yılmaz, "Vatanına, milletine, bayrağına bağlı kurumlara yapılan akreditasyonu, ötekileştirmeyi doğru bulmuyoruz." derken kendi bakanlıklarında artık böyle bir durumun söz konusu olmayacağını belirtti.

Yılmaz konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Vatanına, milletine, bayrağına bağlı kurumlara yapılan akreditasyonu, ötekileştirmeyi doğru bulmuyoruz. Bunun belli bir süreç içerisinde düzeleceğini umuyoruz. Her şey yolunda giderse çözülür, niye çözülmesin? Akreditasyon olayının özünde diyalogsuzluk ve birbirini anlayamama yatıyor. Akreditasyon uygulaması Milli Savunma Bakanlığı'ndaki programlar için artık geçerli olmayacak"

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?