banner15

Balık fiyatları bayramda yarı yarıya düştü

Karadeniz'de, hem havaların soğumasıyla yaşanan balık bolluğu hem de Kurban Bayramı'nın etkisiyle balık fiyatları yüzde 50'ye varan oranlarda düştü. Bayram öncesinde 6-7 liradan satılan palamutun tanesi 3 liraya kadar geriledi.

Balık fiyatları bayramda yarı yarıya düştü

Samsun'da av yasağının sona ermesi ve havaların soğumasıyla palamut, barbun, istavrit ve çinekop, tezgahları süslemeyi sürdürüyor.

Kentte 15 yıldır balıkçılık yapan Yaşar Köse, Kurban Bayramı öncesinde 6-7 liradan satılan palamudun tanesinin 3 liraya kadar düştüğünü söyledi.

Kurban Bayramı dolayısıyla balık satışlarında durgunluk yaşandığını ancak bunun kısa süreceğini belirten Köse, "Mezgit ilk çıktığında kilosu 12 liraya kadar satıldı ama şimdi 5 lira. İstavrit 5 liradan 3 liraya, çinekop 10 liradan 5 liraya, barbunun kilosu da 15 liradan 8 liraya düştü. Bu düşüşte, bolluğun yanında Kurban Bayramı'nın da etkisi oldu" ifadelerini kullandı.

Ailesiyle balık almaya gelen Ali Yetkin, "Balık fiyatları sezon başına göre daha uygun. İnşallah balık bol olur da bol bol tüketilir" dedi.

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 17:35
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48