banner39

'Balıkçı'ya göre Oslo sürecini bitiren manşet

PKK ile ilgili görüşmelerde ismi sık sık anılan "Balıkçı", Oslo sürecinin bitmesine giden süreçte atılan "Türkiye tampon bölge olacak" manşetine dikkat çekti

Genel 29.03.2013, 13:48 29.03.2013, 14:15
'Balıkçı'ya göre Oslo sürecini bitiren manşet

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Devlet ve örgüt arasıdaki görüşmelerde ismi sık sık telafuz edilen "Balıkçı" lakaplı İlhami Işık, Zübeyir Aydar ile Radikal Gazetesi ve Murat Yetkin hakkında ilginç tespitlerde bulundu.

Işık, Radikal gazetesinde dün çıkan röportajda Zübeyir Aydar'ın Oslo görüşmelerini bitirme nedenini "Türkiye-Suriye-İran ittifakını öğrendik" diye vermesi ile Radikal'in o günlerde attığı "Türkiye tampon bölge olacak" maşeti arasındaki bağlantıya dikkat çekti.

Işık'a göre Murat Yetkin, tampon manşetini attıktan sonra Oslo görüşmeleri sekteye uğradı.

Zübeyir Aydar'ın kendisiyle ilgili olarak da söylediği sözlere karşı çıkan İlhami Işık, Hürhaber.com'daki sitede konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

RADİKAL'İN MANŞETİ VE OSLO GÖRÜŞMELERİ

"Gazetecilik yapıyorsanız veya bir kurumun temsilcisi iseniz yanlış ve maksatlı sorular sormamalısınız. Veyahut bu maksatlı soruya doğru cevap veriniz. Murat Yetkin 2010 daki ‘Türkiye tampon bölge olacak’ büyük yalanının ve süreci sabote etmenin faturasını bizlerin üzerinden temize çıkarmasın. O gün hangi misyonla o manşeti atmışsa bugün de aynı vizyonla benim adımı olmadığım bir görüşmede geçirmektedir. Zübeyir Aydar'ın Oslo'nun bitmesinin gerekçesini izah ederken 'Biz öğrendik ki Türkiye-İran-Suriye bize karşı ittifak yaptılar' diyor. İlginçtir bu ittifakın manşetini o dönemde Murat Yetkin atmıştı. Yani Oslo Sürecini bitiren manşetin sahibi aynı zamanda bu haber ve yazıların sahibidir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?