banner39

Balyoz hakimleri, TSK ile görüşmüş

Balyoz davası hakimleri ile TSK yetkilileri arasında gerekçeli karar konusunda görüşme yapıldığı iddia edildi. İddiaya göre görüşmede hakimler, TSK'ya "Gerekçeli kararı iyi okuyun" dedi

Genel 09.01.2013, 12:05 09.01.2013, 12:05
Balyoz hakimleri, TSK ile görüşmüş

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Balyoz gerekçeli kararının önceki yayınlanmasının ardından basında yer alan haberler üzerine dün Genelkurmay,  yazılı açıklama yaptı ve bazı haberlere itiraz etti.

İddiaya göre konuyla ilgili olarak Mahkeme ile TSK arasında bir görüşme gerçekleşti. Kararın yayınlanmasının ardından internet siteleri ve televizyonlarda gerekçeli karara göre, Balyoz belgelerinin orjinalinin Genelkurmay'dan çıktı' şeklinde haberler yer aldı. Bu haberleri gören mahkeme heyeti, Genelkurmay ile temasa geçti. Söz konusu gerekçeli kararda böyle bir ifadenin bulunmadığını belirtti. Mahkeme, Genelkurmay'a gerekçeli kararı kendilerinin de incelemesi halinde böyle bir ifadenin olmadığını' göreceklerini ilettiği öğrenildi.

İddiaya göre mahkeme heyeti, Genelkurmay'ın açıklaması ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: "Genelkurmay'ın açıklaması ile bizim gerekçeli kararla örtüşüyor. Yapılan açıklamanın, mahkemenin gerekçeli kararı ile ilgisi yok. Açıklama basında çıkan yanlış yorumlarla ilgili."

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?