banner15

Balyoz'da 5 tutuklama daha

Balyoz soruşturması kapsamında, aralarında Korgeneral Rıdvan Ulugüler ve Tuğgeneral Kubilay Baloğlu'nun da bulunduğu 5 asker tutuklandı.

Balyoz'da 5 tutuklama daha

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Balyoz soruşturması kapsamında mahkemeye sevk edilen 7 kişiden aralarında Korgeneral Rıdvan Ulugüler ile Tuğgeneral Kubilay Baloğlu'nun da bulunduğu 5 kişi tutuklandı.

Sabah saatlerinde adliyeye gelen, aralarında Korgeneral Rıdvan Ulugüler ve Tuğgeneral Kubilay Baloğlu'nun da bulunduğu 6 asker ile bir sivil memur, tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilmişti. Nöbetçi mahkemede sorgularına devam edilen şüphelilerden Korgeneral Rıdvan Ulugüler, Tuğgeneral Kubilay Baloğlu, Albay İbrahim Özden Koçer, Albay Cüneyt Küsmez ve Albay Davut İsmet Çınkı tutuklandı.

Korgeneral Ulugüler'in de aralarında bulunduğu 5 şüphelinin tutuklanmasına karar veren mahkeme, Emekli Albay Turgay Yamaç ve ve sivil memur Güllü Salkaya'yı ise, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

Tutuklanan muvazzaf subaylar Hasdal Askeri Cezaevi'ne gönderildi.

İnternet andıcı davasında da, haklarında yakalama emri çıkarılanlardan Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu Tümgeneral Hıfzı Çubuklu ve Albay Hulusi Gülbahar tutuklanmıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2011, 01:04
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35