banner39

Balyoz'da bir tahliye talebi

Balyoz hükümlüsü Doğan Temel'in avukatı, müvekkilinin rahatsızlığı sebebiyle tahliye edilerek infazının ertelenmesini istedi

Genel 08.05.2014, 08:46 08.05.2014, 08:46
Balyoz'da bir tahliye talebi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Balyoz Davası'nda 16 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Korgeneral Doğan Temel'in avukatı, müvekkilinin sağlık durumunu gerekçe göstererek, infazın 6 ay süreyle ertelenmesini ve tahliye edilmesini talep etti.

Avukat Hakan Tunçkol, Anadolu Adalet Sarayı 4. Ağır Ceza Mahkemesine sunduğu dilekçede, müvekkilinin 68 yaşında ve yumuşak doku kanseri olduğunu belirtti. 

Kanserin diğer organlara geçip geçmeyeceğinin çok sıkı kontrol edilmesi gerektiği aktarılan dilekçede, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinden alınan sağlık kurulu raporuna göre kanserin "yüksek lokal nüks metastaz riski" bulunduğundan sanığın cezaevi koşullarında bulunmaması gerektiği anlatıldı. 

Dilekçede, Temel'in evraklarının Adli Tıp Kurumuna da gönderildiği vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

''Müvekkilimin yaşam hakkı tehlikeye girmiştir. İyileşme ve tedavi hakkı tehlikededir. Bu nedenle durumun bir an önce ele alınarak müvekkilimin infazının 6 ay süre ile ertelenmesini ve tahliyesinin sağlanmasına karar verilmesini talep ederim.''

Yorumlar (0)
28
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?