Balyoz'da itiraz süresi doldu

Yargıtay 9. Ceza Dairesinin gerekçeli kararla dosyayı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına 11 Ekim'de göndermesinin ardından Başsavcılığın 1 aylık itiraz süresi doldu.

Balyoz'da itiraz süresi doldu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yargıtay 9. Ceza Dairesinin, Balyoz Planı davasıyla ilgili gerekçeli kararını açıklamasının ardından Başsavcılığın itiraz sürecinde sona gelindi.

Ceza Muhakemesi Kanunu'nun, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısınınitiraz yetkisine ilişkin 308. Maddesi, Yargıtay ceza dairelerinden birinin kararına karşıYargıtay Cumhuriyet Başsavcısının, resen veya istem üzerine, ilamın kendisine verildiği tarihten itibaren otuz gün içinde Ceza Genel Kurulu'na itiraz edebileceğini, sanığın lehine itirazda sürenin aranmayacağını öngörüyor.

Daire gerekçeli kararı ve 110 çuval içerisindeki dava dosyasını kamyonla Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına 11 Ekim'de gönderdi. Böylece  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının 1 aylıkitiraz süresi bugün saat 17.00'de sona erdi. Başsavcılık, bu saate kadar itirazda bulunmadı.

Sanıkların lehine yapılacak itirazlar için ise süre şartı aranmıyor. Başsavcılık, sanık avukatlarının istemi üzerine karara itiraz etmez ve avukatların istemlerini de reddederse itiraz süreci sona erecek.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2013, 18:56
banner53
YORUM EKLE

banner39