banner39

Balyoz'da tansiyon giderek yükseliyor!

Balyoz'da karar günü yaklaşıyor. Karar günü yaklaştıkça mahkemede tansiyon yükseliyor. Sanıklar ve mahkeme heyeti arasında strateji savaşı ve sinir harbi yaşanıyor...

Genel 06.04.2012, 17:08 06.04.2012, 18:18
Balyoz'da tansiyon giderek yükseliyor!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

"Balyoz Darpe Planı" davasına karar aşamasına yaklaşılıyor. Karar günü yaklaştıkça mahkemede tansiyon iyice yükseliyor. Sanıklar ile savcılar arasında tam bir sinir harbi yaşanıyor.

Orgeneral Bilgin Balanlı, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, eski 1. Ordu Komutanları emekli Orgeneraller Çetin Doğan ve Ergin Saygun ile Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Abdullah Can Erenoğlu'nun da aralarında bulunduğu 250'si tutuklu 365 sanıklı ''Balyoz Planı'' davasının 90'ıncı duruşması bugün yapıldı.

Davanın bugünkü duruşmasına ilginç gelişmeler yaşandı. Davanın bir numaralı sanığı Çetin Doğan ve bazı komutanlar bir kez daha mahkeme salonunu terk ettiler. Özden Örnek ile İbrahim Fırtına ise yerinden kalkmadılar.

Sanık avukatlarının dün başlattıkları protesto eylemi ise devam etti.

Sanıklar bugünkü duruşmada da bazı isimleri bilirkişi olarak dinlettiler.

İSTANBUL BARO BAŞKANI'NA SUÇ DUYURUSU

''Balyoz Planı'' davasına bakan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, sabahki oturuma katılarak açıklamalarda bulunan İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal ve beraberindeki avukatlar hakkında Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Mahkeme heyeti tarafından alınan ara kararlar, üye hakim Murat Üründü tarafından açıklandı. Buna göre mahkeme heyeti, sabahki oturuma katılan İstanbul Barosu Başkanı Kocasakal ile yönetim kurulu üyeleri olarak mahkemeye sundukları dilekçede isimleri olan avukatlar hakkında ''davranışları adil yargılamayı etkilemeye yönelik olduğu'' dikkate alınarak, gereğinin yapılması için Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi. Mahkeme heyeti, bu kişiler hakkında disiplin işlemi bakımından işlem yapılması için de Türkiye Barolar Birliği'ne yazı yazılmasına hükmetti.

SONRAKİ DURUŞMA 19 NİSAN'DA

Balyoz davasında mahkeme duruşma günün 19 Nisan'a erteledi. Mahkemenin bir sonraki duruşmada yeni tanıkları dinleyebileceği belirtiliyor.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?