banner39

'Barış için kollarımı da veririm'

Askeri görevini yaparken mayın patlaması sonucu iki ayağını kaybeden Murat Tutuman, barış ortamının gelmesi için iki kolunu da vermeye hazır olduğunu söyledi

Genel 20.04.2013, 16:58 20.04.2013, 17:09
'Barış için kollarımı da veririm'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Batman'da, PKK'nın yerleştirdiği mayının patlaması sonucu iki bacağını kaybeden 4 çocuk babası Murat Tutuman, barışın gelmesi için iki kolunu feda etmeye hazır olduğunu söyledi.

39 yaşındaki Murat Tutuman, Batman'ın Sason ilçesinde 1996 yılında vatani görevini yaptığı sırada ilçeye bağlı Zorlu Çayı mevkiinde arama tarama faaliyetleri yürütürken PKK tarafından araziye döşenen mayının patlaması sonucu iki bacağını kaybetti. 17 yıldır iki bacağında protez ile yaşayan Tutuman, kimseye kinli olmadığını kaydederek, "Yeter ki barış gelsin iki bacağımı verdim iki kolumu da vermeye hazırım" dedi. Hükümetin girişimleri ile başlayan barış sürecine destek verdiğini belirten Tutuman, "Barışı çıkartana çok teşekkür ediyorum.

Vatan cennetinin kana bulanmasını istemiyoruz. Hepimiz kardeşiz. Televizyonlarda gazi veya şehit gördüğüm zaman o gece uyuyamıyorum. Kimse sakat kalmasın, kimse ölmesin istiyorum. Çözüm sürecini çıkartan Başbakan'a çok teşekkür ediyorum. Barış güzel bir şeydir. Bu vatan için bacaklarımı verdim gerekirse kollarımı da vermeye hazırım. Kimsenin bu acıları çekmesini istemiyorum. Kimseye kinli değilim Allah'ın bir takdiridir bu, vatan uğruna ayaklarımı verdim gerekirse canımı da veririm yeter ki bu barış sağlansın" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?