banner39

Baro, eski hakimi reddetti

İzmir Barosu, emekli olduktan sonra avukatlık için başvuran Ahmet Hekimoğlu'nun talebini avukatlara yönelik olumsuz tutumundan dolayı reddetti

Genel 11.12.2012, 13:32 11.12.2012, 13:51
Baro, eski hakimi reddetti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesi başkanlığından emekli olduktan sonra avukatlık ruhsatı için İzmir Barosu'na başvuran Ahmet Hekimoğlu'nun bu talebi, ''hakimlik görevi sırasında savunma mesleği ve avukatlara yönelik olumsuz tutum ve kararları'' nedeniyle reddedildi.

Hekimoğlu'nun, İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevinden emekli olmasının ardından ''avukatlık ruhsatı'' için yaptığı başvuru, İzmir Barosu Yönetim Kurulu tarafından ele alınarak karara bağlandı.

Baro yönetim kurulu, Hekimoğlu hakkında, baroya kayıtlı avukatlarca tanzim edilmiş, ''hakimlik görevini ifası sırasında savunma mesleğine ve avukatlara yönelik olumsuz tutum ve kararları bulunduğu'' yönündeki raporlara dayanarak, Hekimoğlu'nun avukatlık ruhsatı verilmesi yönündeki talebini kabul etmedi.

Hekimoğlu'nun, karar karşısında Türkiye Barolar Birliği'ne itiraz hakkının bulunduğu bildirildi.

İzmir Barosu, daha önce de emekli hakimler Ali Boylan ve Emine İzgi'nin ''avukatlık ruhsatı'' başvurusunu reddetmiş, bu hakimler Türkiye Barolar Birliği'ne yaptıkları itiraz sonucunda ruhsat alabilmişti.

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?