banner39

Barzani: Bir nefer olarak süreci destekliyorum

Barzani, “Bir nefer olarak destek veriyorum. Dönem silah dönemi değil. Bu barış süreci olumlu devam ederse, dört parçadaki Kürtler de rahata ve huzura kavuşacaktır” dedi

Genel 23.04.2014, 16:44 23.04.2014, 16:44
Barzani: Bir nefer olarak süreci destekliyorum

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Selahaddin kentinde bir araya geldiği Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti üyesi gazetecileri kabulünde 'barış sürecini desteklediğini' söyledi.

Diyarbakır’dan gelen gazetecileri makamında kabul eden Barzani, “Amed hep rüyalarımda. Daha önce de çok gelmek istiyordum. Ancak Başbakan Erdoğan davet edince gelebildim” dedi.

Sürecin birlik zamanı olduğunu söyleyen Barzani, “Dört parçadaki Kürtlerin birlik olmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Milliyet'in haberine göre Barzani, Türkiye ile ilişkilerini geliştirmek istediklerini de kaydetti. Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal döneminde Türkiye ile iyi ilişkiler geliştirdiğini belirten Barzani, “Ancak Tansu Çiller’in Başbakanlığı döneminde Kürtler çok eziyet çekti” dedi.

Başbakan Erdoğan ile sürecin olumlu gelişeceğine inandığını da kaydeden Barzani, “Bir nefer olarak destek veriyorum. Dönem silah dönemi değil. Bu barış süreci olumlu devam ederse, dört parçadaki Kürtler de rahata ve huzura kavuşacaktır” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?