Başbakan Erdoğan'a coşkulu karşılama

Erdoğan'ın Türkiye'ye dönüş yolunda açıklama yapması bekleniyor. Binlerce Ak Partili, Başbakan Erdoğan'ı karşılamak için havaalanında toplandı.

Başbakan Erdoğan'a coşkulu karşılama

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Tunus'taki temaslarını tamamlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yurda döndü. Başbakan Erdoğan'ı Atatürk havalimanında yüzlerce kişi karşılamak üzere toplandı.

Erdoğan'ı bekleyen kalabalık, Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nin önünü tamamen doldurdu. 

Türk bayrakları ve AK Parti flamaları taşıyan grup, Başbakan Erdoğan lehine coşkulu tezahüratlarda bulunuyor. Zaman zaman havai fişekler atılıyor. Alana, Başbakan Erdoğan'ın meydanlarda kalabalığa seslendiği seçim otobüsü de getirildi. Başbakan Erdoğan ve beraberindekilerin çıkış yapabilmesi için alanda polis koridoru da oluşturuldu. 

Başbakan Erdoğan'ın kardeşi Mustafa Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ile bazı milletvekilleri de Atatürk Havalimanı'na geldi.

Havalimanına geliş yolunda trafik yoğunluğu yaşanırken, çok sayıda canlı yayın aracı da bölgeden yayın yapıyor. 

Gerek AK Partili yetkililerin gerekse de İstanbul İl Başkanı AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ise Erdoğan’ı karşılama programları olmadığını ancak partililerin “doğal bir refleks gösterebileceğini” söyledi.

Havalimanı girişine çevik kuvvet ekibi sevk edilirken, TOMA aracı da hazır bekletiliyor.TWİTTER'DE KAMPANYA

Sosyal medyada örgütlenen Erdoğan sevenleri, Hüseyin Çelik'in dün 'karşılamaya gitmeyin' açıklamasına rağmen Twitter üzerinden #WeAreErdoğan hashtag'iyle örgütlenen onbinlerce kişi  saat 00:30'da İstanbul'a inmesi beklenen Erdoğan'ı karşılamak için havalimanına akın ediyor.

Vatandaşlar havalimanında beklerken Twitter'dan da #WeAreErdoğan etiketi ile Başbakan'a destek yağdı.

Havalimanı'nda Erdoğan izdihamı

TRAFİK VE TOPLU ULAŞIM FELÇ

http://img1.cihan.com.tr/dl1/20723073c3777696d3af468ba993c5ec/46726920/iris/cihan/2013/06/07/original/00002269305.jpg

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ı karşılamaya gelen vatandaşlar Atatürk Havalimanı önünde uzun araç kuyruğu oluşturdu. Araçlarıyla havalimanına gelen vatandaşlar, Başbakanı korna çalarak bekliyor.

Başbakan Erdoğan'ın Cezayir, Fas ve Tunus gezisini bu gece tamamlamasının ardından yurda dönüşe geçti. Vatandaşlar, Başbakan'ın yurda dönüşünü sevinç gösterileriyle kutladı. Başbakan Erdoğan'ı karşılamaya gelen vatandaşlar Atatürk Havalimanı önünde uzun araç kuyruğu oluşturdu. Araçlarıyla havalimanına gelen vatandaşlar, Başbakanın gelişini korna çalarak kutluyor. Havalimanı önünde oluşan yoğunlukta bazı vatandaşların yürüyerek havalimanına geçtiği görüldü.

ERDOĞAN TSİ 23.30'DA UÇAĞA BİNDİ

Başbakan Erdoğan Tunus'tan Türkiye'ye gelmek üzere uçağa bindi. Erdoğan'ı Türkiye'ye getirecek uçağın birazdan uçağın hareket etmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2013, 07:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa öztürk
mustafa öztürk - 6 yıl Önce

eylem ağaç mağaç değil maksat akp bitirmek ve chp tkp bayrakları eylemde ön safadaydı şiddetle kınıyorum ve o polis otosuna saldırıp devirenleride bumu cumhuriyetcilik bumu halkcılık atam yaşasaydı bu zihniyeti asardı bence.ne kadar sevmesende benim ülkemin başbakınına recep diye hitap yanlış ve tamer genç vekil beyide meclis çatısı altında daha terbiyeli özellikle bayan vekillere davrn beklerim.

MUSTAFA
MUSTAFA - 6 yıl Önce

10 NUMARA HABER TEŞEKKÜRLER EMEĞİ GEÇEN ARKADAŞLARIMA SAMSUNDAN SAYGI SEVGİLERİMLE.

banner39

banner36

banner37

banner35