banner39

Başbakan'ın 3 aylık molası bitti

Başbakan Erdoğan, referandum nedeniyle iptal ettiği yurtdışı gezilerine 3 ay aradan sonra yeniden başlıyor.

Genel 28.09.2010, 14:50 28.09.2010, 14:50
Başbakan'ın 3 aylık molası bitti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

12 Eylül’de yapılan halk oylaması nedeniyle ağırlığı iç politikaya veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sonbahar ile birlikte diplomasiye yeniden ağırlık verecek.

Son olarak 10 Temmuz’da Srebrenitsa katliamının 15. yılı nedeniyle düzenlenen anma törenlerine katılmak üzere Bosna-Hersek’e giden; oradan da Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a geçen Başbakan Erdoğan,  referandum nedeniyle ara verdiği yurt dışı temaslarına 8-9 Ekim tarihlerinde Almanya ile yeniden start verecek.

TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ

Erdoğan, 8 Ekim’de Almanya’da 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri kapsamında Almanya ile Türkiye arasında Berlin’de oynanacak futbol milli maçını Almanya Başbakanı Angelina Merkel ile birlikte izleyecek. Erdoğan, 9 Ekim’de ise Merkel ile görüşecek. Görüşmede terörle mücadele ve İstanbul’da kurulacak Türk-Alman Üniversitesi gibi konuların gündeme gelmesi bekleniyor. Erdoğan, öncesinde ise 8 Ekim’de Çinli meslektaşı Wen Jiabao’u Türkiye’de konuk edecek. Erdoğan’ın Pakistan’ı yasa boğan sel felaketi dolayısıyla bu ülkeye yapacağı ve Türkiye’de toplanan yardımları da teslim edeceği ziyaretinin yine Ekim ayında gerçekleşebileceği ifade ediliyor. Erdoğan, yine Ekim ve Kasım aylarında yurt dışından çeşitli misafirleri de ağırlayacak. Erdoğan, Kasım ayının başında da G-20 Zirvesi için Güney Kore'nin başkenti Seul'e gidecek.

banner53
Yorumlar (0)
9
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü