banner15

Başbakanlık'tan yoksullara 100 TL harçlık

Başbakanlık SYDV Ramazan Bayramı'nda harçlık olarak kullanılması için yoksullara 100'er liralık yardım dağıtmaya başladı. Yardımlar PTT şubelerinden dağıtılmaya başladı

Başbakanlık'tan yoksullara 100 TL harçlık

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), Ramazan Bayramı dolayısıyla ihtiyaç sahibi ailelere 100 TL dağıtımına başladı.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), Ramazan Bayramı dolayısıyla ihtiyaç sahibi ailelere 100 TL dağıtımına başladı. PTT şubelerini dolduran vatandaşlar, numaratör cihazı arızalanınca 100'er TL alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Maddi durumu iyi olmayan ailelere yardım eden, Sivas Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Ramazan Bayramı dolayısı ile ihtiyaç sahibi ailelere nakit para yardımı dağıtımına dün başlandı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kayıtlarında mevcut bilgileri bulunan sosyal güvencesi olmayan, ihtiyaç sahibi 3 bin 489 aileye 100'er TL olmak üzere toplam 348 bin 900 Türk Lirası nakdi yardım yapılacak. Atatürk Caddesi'nde bulunan PTT merkez binasına gelen vatandaşlar, numaratör cihazı arızalanınca Sydv tarafından dağıtılan 100'er TL'yi alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Aileler, dağıtımına dün başlanan nakdi yardımları sadece Atatürk Caddesi'ndeki merkez PTT binasından değil kendilerine en yakın PTT şubelerinden alabilecek. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi ailelere yapılan 100 TL'lik yardım az da olsa fakirin yüzünü güldürdü.

Diğer yandan Sydv merkez ilçe ve merkeze bağlı köylerde ikamet eden ihtiyaç sahibi 4 bin aileye dağıtılmak üzere 2011-2012 kış dönemi için Türkiye Kömür İşletmeleri'nden 7 bin ton kömür talep etti. İhtiyaç sahibi her aileye 2'şer ton olmak üzere dağıtılması planlanan kömürün merkez köylerdeki dağıtımının bitme aşamasında olduğu merkezde ise en yakın zamanda dağıtıma başlanacağı belirtildi.

 

Kaynak: Cihan

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2011, 10:56
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35