banner39

Başçı ve Babacan'ın Erdoğan'a sunduğu BELGELER

Ali Babacan ile Erdem Başçı'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundukları ekonomik göstergeler 130 sayfadan oluşuyordu. Göstergelerde ekonominin mevcut ve gelecek durumu grafiklerle anlatıldı

Genel 12.03.2015, 12:09 12.03.2015, 12:22
Başçı ve Babacan'ın Erdoğan'a sunduğu BELGELER

Dünya Bülteni / Habert Merkezi

Merkez Bankası (MB)'nın faiz politikalarının neden olduğu tartışmalar devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün (11 Mart), Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı ile görüştü.

Erdoğan'ın ekonomi danışmanları Yiğit Bulut ile Cemil Ertem'in de hazır bulunduğu görüşmede, Babacan ve Başçı'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 130 sayfalık bir sunum yaptılar.

Cumhurbaşkanlığı'dan yapılan açıklamada, "Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda mevcut güven ve istikrar ortamının titizlikle muhafaza edilmesi gerektiğinin altı çizilerek, tüm ekonomik birimler tarafından sürecin yakından izlendiği, gerekli tedbirlerin alınmakta olduğu ifade edildi." denildi.

Yaklaşık iki saat süren görüşmeden sonra yapılan açıklamada şu ifadeler dikkat çekti: Türkiye’de ekonominin temellerinin son derece sağlam olduğuna işaret edilen görüşmede, güçlü ve dengeli büyüme hedefleri doğrultusunda uygulanmakta olan politikalar, Sayın Cumhurbaşkanımızın faiz ve üretime yönelik hassasiyetleri üzerinde durulmuştur.

Babacan ve Başçı'nın sunumunu yaptıkları 130 sayfalık belgelerin tamamı için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?