Batman ve Hakkari'de olaylı Öcalan gösterileri

Batman ve Hakkari'de Öcalan'ın Kenya'dan getirilmesinin yıldönümü nedeniyle düzenlenen gösterilere müdahale edildi

Batman ve Hakkari'de olaylı Öcalan gösterileri

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümü bahanesiyle Batman ve Hakkari'de gösteri düzenleyen gruplara polis ekipleri müdahale etti.

Öcalan'ın Kenya'dan Türkiye'ye getirilişinin yıldönümü bahanesiyle HDP İl Başkanlığı binası önünde toplanan aralarında HDP Batman milletvekilleri Mehmet Ali Aslan ve Ayşe Acar Başaran'ın da bulunduğu grup, basın açıklaması yaptı.

Açıklamanın ardından uyarıya rağmen dağılmayıp Atatürk Parkı'na doğru yürüyüşe geçen gruptakilerden bazıları, çevrede güvenlik önlemi alan polise taş attı. Bunun üzerine polis, gruba tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Müdahalenin ardından gruptakiler dağıldı, gösteri sırasında 8 kişi gözaltına alındı.

HAKKARİ

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde HDP binası önünde bir araya gelen yaklaşık 500 kişi, Öcalan'ın Kenya'da yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümü bahanesiyle ilçe merkezine yürümek istedi.

Polis, uyarılara rağmen dağılmayan gruba, basınçlı su ve biber gazıyla müdahalede bulundu. Ara sokaklara dağılan gruptakiler, Eski Cezaevi Kavşağı'nda yeniden toplanıp slogan attı.

Göstericiler, polisin müdahalesiyle dağıldı. Esnaf, izinsiz gösteri sırasında kepenk kapattı.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2016, 17:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35