banner39

Bayram bitti, çilesi başladı

Esenler Otogar’ı girişinde bayram dönüşünde yoğunluk başladı.

Genel 11.08.2013, 12:59 11.08.2013, 12:59
Bayram bitti, çilesi başladı

Otobüsler, otogar girişinde kilometrelerce kuyruk oluştururken, duruma isyan eden yolcular ise valizlerini alarak yürümeyi tercih etti. Bayram tatilinin son gününde İstanbul’a dönüş çilesi de başladı.

Uzun süren yolculukların ardından memleketlerinden İstanbul’a dönen vatandaşlar, otogarda yoğunluk oluşturdu. Bayram dönüşünde Esenler Otogarı’na girmeye çalışan otobüsler kilometrelerce kuyruk oluştururken, otobüsteki yolcular otogara ulaşabilmek için saatlerce bekledi. Duruma isyan eden bazı yolcular ise çareyi yürümekte buldu. Otobüsten bavullarını alan yolcular, otogara yürüyerek gitti.

Sivas’tan gelen bir yolcu ise bayramdan dolayı bu kadar yoğunluğun yaşandığını belirterek beklemek zorunda olduklarını ifade etti. 4 saatten beri beklediğini söyleyen bir vatandaş ise, "Otogar girişinde bütün otobüsler bekliyor. Dayanamadık biz de indik" dedi. Otogar girişindeki yoğunluğa otobüs şoförleri de isyan etti. Hatay’dan 16 saatte geldiklerini söyleyen otobüs şoförü, Otogar girişinde de 4 saattir beklediğini söyledi.

ÇANAKKALE' DE FERİBOT KUYRUĞU

Ramazan bayramı tatilllerini güney sahilleri ve Bozcaada'da geçirenler bugün saat 05.00'ten itibaren Çanakkale Feribot İskelesi'nde uzun kuyruklar oluşturmaya başladı.

Çanakkale'de, kısa sürede Demircioğlu Caddesi üzerinde çift sıra halinde bir kilometrelik kuyruk oluşunca, polisler şehir içinde bazı caddeleri trafiğe kapatmak zorunda kaldı. Şehir girişinde görev alan trafik ekipleri de İzmir yönünden gelerek boğazı geçmek isteyen sürücüleri bir başka geçiş noktası olan Lapseki-Gelibolu hattına yönlendirdi.

TATİLCİLER BOLU'DAN BEKLEMEDEN GEÇTİLER

Ramazan Bayramı tatilinden dönenler TEM Otoyolu'nun Bolu kesiminde yoğunluğa neden olurken, trafiğin akışın da sorun yaşanmadı.Bayram tatiline bir gün kala TEM Otoyolu Ankara istikameti ve Gerede gişelerinin önünde 15 kilometreye varan kuyruklar oluşurken, dönüş yolculuğunda ise herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Bu kez İstanbul istikametine doğru yoğunluk yaşanırken, trafiğin akışında herhangi bir sorun olmadı. Tatilciler, TEM Otoyolu'nun Bolu kesiminde herhangi bir konvoya takılmadan ve sıkışıklığa takılmadan yollarına devam ettiler.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?