banner15

Bayram öncesi sıkı denetimler

İstanbul'da şeker ve tatlı üretimi ile satışı yapan yerler bayram öncesi sıkı bir denetlemeden geçiriliyor

Bayram öncesi sıkı denetimler

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı öncesi şeker ve tatlı üretimi ile satışı yapan iş yerlerinde denetim yaptı. 

Müdürlüğün Erenköy'deki merkezinde toplanan ekipler, buradan kentteki tüm ilçelere dağılarak denetimlere çıktı. Kadıköy'e giden ekipler, şeker ve tatlı üretimi ile satışı yapan yerleri denetledi. 

Denetimler hakkında bilgi veren Gıda Yüksek Mühendisi Tülay Demir, yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle şeker ile şekerli mamuller üreten ve satışı yapan yerleri denetlediklerini ifade ederek, tatlıların ve şekerleme ürünlerinin nerede üretildiği ya da nereden alındığına ilişkin belgeleri kontrol ettiklerini anlattı. 

Demir, satışı yapılan her ürünün Gıda, Hayvancılık ve Tarım Bakanlığından mutlaka izinli olması gerektiğini dile getirerek, her üretim yerinin asgari teknik ve hijyenik koşullar denetlendikten sonra ruhsatlandığını anımsattı. 

Satış noktalarının denetiminde bu belgeleri sorduklarını ifade eden Demir, bugünkü denetimlerde de imalat bölümünde hijyenle ilgili denetim yaptıklarını, depolama ve hijyen konusunda eksiklikler tespit ettiklerini anlattı. 

Çalışanlarda bone olmadığının görüldüğünü de kaydeden Demir, tespit edilen eksikliklerin tamamlanması için işletmeye 30 gün süre verdiklerini, bu süre sonunda takip denetimi yapacaklarını söyledi. 

Bu arada, denetimlerin bayrama kadar devam edeceği de öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2011, 13:24
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35