BBP ve Saadet'ten ortak program

Bursa'da Saadet ve BBP tarafından düzenlenen etkinlikte Suriye ve Mısır'daki katliamlar protesto edildi

BBP ve Saadet'ten ortak program

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bursa'da BBP ve Saadet Partisi tarafından düzenlenen ortak programla Mısır ve Suriye'de yaşanan katliamlar protesto edildi.

Mısır ve Suriye'deki yaşanan katliamlara tepki için Bursa'da bir araya gelen vatandaşlar Fomara Meydanı'na akın etti. Büyük Birlik Partisi (BBP) Bursa İl Başkanlığı ve Saadet Partisi Bursa İl Başkanlığı'nın ortaklaşa organize ettiği programa yüzlerce kişi katıldı.

Kalabalığın attığı sloganlarla konuşmasına başlayan BBP İl Başkanı Ömer Ünsal, Esmalar için, Rabialar için kimyasal silahlarla katledilenler için meydanlarda olduklarını söyledi. Bu meselenin sadece Mısır meselesi olmadığını ifade eden Ünsal, "Bu katliama sesiz kalanları kınıyorum. Bu mesele Arakan'ın, Urimçi'nin, Minye'nin, Süveyş'in, Bursa'nın, Trabzon ve İstanbul'un meselesidir. Kuzey Denizi'nde buzullar arasında sıkışan balina, körfezde petrole bulanan karabatak görüntüleri karşısında ayağa kalkan uluslararası toplum, Mısır'da, Suriye'de yaşanan katliamlar karşısında kılını kıpırdatmıyor. Ama şu anda bizimle birlikte Rabia ve tüm Mısır meydanlarında direnenlerin özgürlük ateşini söndüremeyecekler." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2013, 18:04
banner53
YORUM EKLE

banner39