Belçika büyüklüğünde alan ağaçlandırıldı

Başbakan Erdoğan, "Bu topraklara en fazla fidanı biz diktik. Şu ana kadar Belçika büyüklüğünde alanı ağaçlandırdık" dedi.

Belçika büyüklüğünde alan ağaçlandırıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Orman ve Su İşleri Bakanlığının, Gazi Üniversitesi Gölbaşı Yerleşkesi'ndeki "5 Milyon Üniversite Öğrencisi İçin 5 Milyon Fidan Dikimi" törenine katıldı.

Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'nin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Gazi Üniversitesinin Gölbaşı kampüsünde Türkiye'nin tüm üniversitelerine yayılacak önemli bir ağaçlandırma seferberliğini başlattıklarını bildirdi.

Bu projeye temmuzda başladıklarını ve hayata geçirmek için ağaçlandırma sezonunun açılışını beklediklerini anlatan Erdoğan, ağaç dikim sezonu içinde 5 milyon üniversitesi öğrencisi adına 5 milyon ağaç dikeceklerini bildirdi.

Erdoğan, şöyle konuştu: "Biz bu topraklarda misafir değiliz, biz bu topraklarda ev sahibiyiz. Biz sadece bugünü değil yarınları, sadece kendimizi değil çocuklarımızı, torunlarımızı da düşünüyoruz. Şunu tüm samimiyetimle söylüyorum: Ağaç dikme konusunda, çevre hassasiyeti konusunda kimse bizi eleştiremez. Biz, ağaç dikme konusunda, çevrecilik konusunda cumhuriyet tarihinin en büyük projesini yürüttük. Bu topraklara, bu ülkenin şimdiye kadar gördüğü en fazla fidanı biz diktik."

"Biz çevreciyiz, kimse bizimle çevrecilikte yarışamaz" diyen Erdoğan, "Şu ana kadar 125 şehir ormanı kurduk. 2003'te 33 olan milli parklarımızı 40'a, 17 olan tabiat parklarımızı 193'e çıkardık. Bu çabalarımızı devam ettireceğiz." ifadelerini kullandı.

"EN TALİHLİ GENÇ NESİL BUGÜNÜN GENÇ NESLİDİR"

Yaptığı konuşmada, bugünün genç neslinin, büyüklerine nasıl bir gençlik ve hayat yaşadıklarını sormalarını ve kendi yaşadıkları ile kıyaslamalarını isteyen Başbakan Erdoğan,Türk gençliğinin yakın zamana kadar hep zor dönemler geçirdiğini söyledi. 

Erdoğan, şunları söyledi: "Bizler, gençliğimizi imkansızlıklar içersinde yaşadık. Şu andaki gençler yaklaşık 100 yıldır gençlerin yaşadığı o ağır sorunları yaşamıyor, o ağır sorunlara maruz kalmıyorlar, yaklaşık 100 yıldır ilk kez gençlerimiz çok önemli imkanlara, çok önemli fırsatlara bundan önce hiç bir gençliğin görmediği haklara ve standartlara kavuşuyorlar. Şunu bütün samimiyetimle ifade ediyor, iddia ediyorum; en az yüz yıllık tarihi süreç içerisinde en talihli genç nesil işte bugünün genç neslidir."

"TORUN OLUR DA KUCAĞA ALINMAZ MI?"

Gölbaşı'nda AK Parti İlçe Teşkilatını da ziyaret eden Erdoğan, gazetecilerin dün akşam doğan torunu Ali Tahir'i kucağına alıp almadığını sorması üzerine "Öyle bir soru soruyorsunuz ki 'kucağınıza aldınız mı' Torun olur da kucağa alınmaz mı? Belli ki tabii daha torun sahibi olmadınız. İnşallah torun sahibi olduğunuz zaman onun tadını, zevkini, farklı inşallah yaşayacaksınız. Tabii evlat ayrı bir zevktir, tadı ayrıdır. Ama torun hakikaten o daha bir ayrıdır. Daha bir güzeldir" dedi.

Başbakan Erdoğan, çiftlere 3 çocuk tavsiyesi yaptığını da hatırlatarak,  şunları kaydetti:

"En az üç diyoruz, bu milletin çokluğuyla, bu milletin geleceğiyle inşallah tüm dünyada övüneceğiz, genç kuşaklara genç nesillere ihtiyacımız var. Ali Tahir'imiz de şu anda bizim inşallah dördüncü torunumuz oldu.. Özellikle de gerek, ben tabii gelinim demiyorum, iki yavrumun bu neslimizi çoğaltma noktasındaki attıkları adım nedeniyle kendilerini kutluyorum, darısı nice vatandaşlarımın da başına diyorum. Allah bu mutluluğu bütün vatandaşlarıma inşallah tattırsın.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2013, 18:15
banner53
YORUM EKLE

banner39