banner39

Belediye başkanı borçları bıraktı; kaçtı

Ağaçbeyli Belediye Başkanı Turgay Tirit'in, belediyenin çeklerini şahsi işlerinde kullanıp Fransa'ya kaçtığı öne sürüldü. Borç yüzünden belediyeye haciz geldi

Genel 07.04.2012, 09:11 07.04.2012, 09:11
Belediye başkanı borçları bıraktı; kaçtı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Uşak'ın Sivaslı ilçesine bağlı Ağaçbeyli'de 2009 yerel seçimlerinde Demokrat Parti'den belediye başkanı seçildikten sonra mazbatasını almadan AK Parti'ye geçen Turgay Tirit, geçtiğimiz ay AK Parti'den ihraç edilmişti.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre belediyenin 1 milyon lira civarındaki borçlarını ödemekte sıkıntı çektiği, buna rağmen, Tirit'in şahsi borçları için belediye çeklerini kullandığı öne sürüldü. Borçlar nedeniyle geçen hafta belediyeye haciz geldi.

Alacaklıların belediyenin araç ve bilgisayarlarına el koyması nedeniyle iş yapılamıyor. Ağaçbeyli Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Vekili Musa Boyar, başkan Tirit'in belediye çeklerini kullandığını tespit ettiklerini bildirdi.

MAAŞINI HÂLÂ ALIYOR

Tirit'in ailesi ile birlikte üç ay önce Fransa'ya gittiğini ifade eden Boyar, "Başkan bize oradan sağlık raporları gönderdi ve tedavi olduğunu bildirdi. Kendisi ile birlikte eşi ve okuyan iki çocuğu da Fransa'ya gitti. Belediye başkanı olarak hâlâ görevine devam ettiği için de maaşını almaya devam ediyor" dedi.

Tirit'in bazı çalışanlarını da kendisine kefil yaptığı ve bundan dolayı çalışanlara da haciz geldiği öğrenildi.

 

banner53
Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü