banner15

Berkin'le ilgili bilirkişi raporu soruşturma dosyasında

Gezi parkı olaylarında yaralandıktan sonra hastanede ölen Berkin Elvan'la ilgili hazırlanan bilirkişi raporu soruşturma dosyasına eklendi

Berkin'le ilgili bilirkişi raporu soruşturma dosyasında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen Berkin Elvan ile ilgili soruşturma kapsamında, Ulusal Kriminal Büro'nun hazırladığı bilirkişi raporu soruşturma dosyasına konuldu.

Gezi Parkı odaklı olaylarda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 11 Mart'ta hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın yaralandığı olayla ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde, olay yeri görüntülerine ilişkin bilirkişilerce hazırlanan bir raporun dosyaya sunulduğu öğrenildi.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Faruk Bildirici'nin talebi üzerine Ulusal Kriminal Büro'nun hazırladığı raporda, olay yerinde polislerin kullandığı ve Elvan'ın vurulduğu sokağın başındaki Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı'na (TOMA) monte edilmiş kamera görüntülerinin çözümünün yer aldığı ifade edildi.

Elvan ailesinin avukatları Evrim Deniz Karatana ve Oya Arslan, Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan'la birlikte Halkın Hukuk Bürosu'nda görüntülerle ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, soruşturmayla ilgili gelişmeler basın mensuplarıyla paylaşıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, daha önce Elvan'ın ailesinin yanı sıra 20'yi aşkın polis ve olayların meydana geldiği bölgede yaşayan kimi vatandaşların tanıklığına başvurulmuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2014, 17:01
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35